obytne podkrovie bez parozabrany + zhrubsenie izolacie ?

Reklama
PM Pavol Mazanec @pavol.mazanec před 6 roky28.02.2018 13:33:00
obytne podkrovie bez parozabrany + zhrubsenie izolacie ?

Ahojte,

nedavno som kupil 15 rocnu podkrovnu nadstavbu a vcera som zistil ze folia pod krytinou je vyrazne poskodena a rad by som rekonstruoval strechu a toto vymenil.

Pri tejto prilezitosti by som rad aj zhrubsil izolaciu v konstrukcii z terajsich 18cm mineralnej vlny medzi krokvami, na aspon 40cm mineralnej vlny (ak to bude mozne).

Zlozenie konstrukcie je z vnutra von: sadrokarton, krokvy a medzi nimi mineralna vlna 18cm, stresna folia, laty, krytina. Povala je studena, pochodzia, vetrana. V konstrukcii bohuzial NIE JE ziadna parozabrana.

Chcel by som pomoct spocitat, ci to nebude problem z pohladu kondenzacie vodnej pary bez parozabrany z vnutra. Momentalne je tam 15 rokov len tych 18cm a vyzera ze tam problem s vlhkostou nie je, stavba ale prefukuje dnu i von (citelne) takze je to asi vetrane dobre :)

Resp otazka by bola, ako to spravit aby to bolo funkcne aj bez parozabrany a financne unosne, aby som nemusel rozbijat cele sdk podhladu, pretoze to su v tom podkrovnom byte vlastne skoro vsetky steny.

Pripadne ak by ste mi aj vedeli odporucit cloveka, kt by s tym vedel pomoct / spocitat - hladam funkcne riesenie za primeranu cenu, nerad by som zhadzoval a vyhodil vsetok SDK z vnutra kvoli parozabrane.

prikladam aj laicky obrazok zlozenia strechy.

moja situacia je podobna tejto:
https://forum.tzb-info.cz/112083-dodatec…

Dakujem

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.