Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

zamrzlá voda

Autor: Jan Kotisa
Datum: 05.03.2018 11:18
uživatel: 127385


Fotogalerie:

Dobrý den, během mrazů v posledních týdnech nám na dřevostavbě zamrzla voda na přívodu k myčce. Tento přívod je řešen z rozvodu vody, který je veden v základové desce cca 50 cm od zdi. Přívod k myčce je z rozvodu veden do zdi a právě v tom kolýnku, které vede k myčce byla zamrzlá voda, což jsme zjistili po prořezání fermacelu a odkrytí izolace. Nahřátím kolýnka to povolilo. Ale pak jsme hledali příčinu zamrznutí, protože bednění je zaizolováno styrodurem 80 mm a dosypáno štěrkem. Nakonec jsem po odkrytí okapového chodníku zjistil, že mezi zakládací lištou fasády styrodurem je mezera cca 2 cm, což je asi příčina všech problémů. Můžete mi prosím navrhnout řešení, které bych pak předložil stavební firmě, aby k tomuto již nedocházelo a aby to bylo trvalé řešení?
Díky moc, Honza

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Josef Hodboď22.08.2018 17:35
Jan Kotisa20.03.2018 10:03
Jiří Kubíček05.03.2018 11:39

Příspěvky
Autor: Josef Hodboď
Datum: 22.08.2018 17:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123662
reakce na ...
Dobrý den,
asi píšu pozdě. Zkuste zauvažovat, proč se tam dává ta nopová fólie? Jediný důvod je ten, aby mezi výstupky mohl procházet vzduch a odvádět vlhkost. Jinak by stačila folie hladká, levnější. Takže tam problém nevidím.
Problém je v umístění trubky. Je to něco jako vodovodní přípojka a ta se má umísťovat v nezámrzné hloubce. To jste jak doufám, u vašeho domu dodrželi. Podmínka nezámrznosti však není dodržena u té přípojky k myčce. Pokud máte možnost, tak bych doporučil přístupnou část trubky, koleno a jeho okolí, obalit elektrickým topným kabelem. Jeho výkon nedokážu určit, to chce konzultaci s odborníky, kteří tyto kabely pro použití v objektech dodávají. Možná 100 watt, nevím. Napájení tohoto kabelu spínat jen podle potřeby. Udělali jste určitou zkušenost, při jakých mrazech trubka zamrzne. Určitě nebude třeba kabel provozovat nepřetržitě. Možná jen tehdy, když vám trubka zase zamrzne. Ale příště byste už nemuseli nic bourat.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 05.03.2018 11:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, nechápu, proč tam ta mezera je, jen to tvoří tepelný most a pravděpodobně bude docházet ke kondenzaci u té kovové zakládací lišty. Ta mezera tam prostě nemá co dělat a kovová zakládací lišta též není ideální, ale s tím už nic neuděláte. Ta mezera by se měla nějakým způsobem dozateplit a buď by ta nopovka měla jít až k liště nebo by se to mělo natáhnout stěrkou s perlinkou a na to nejlépe třeba nějaký marmolit. Nopovka by měla být navíc ukočena pomocí lišty.

Autor: Jan Kotisa
Datum: 20.03.2018 10:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127385
reakce na ...
Dobrý den,

děkuji za Váš příspěvek. Firma mi nabídla vyplnit tuto mezeru tímto prostředkem:
MONTÁŽNÍ PĚNA FLEXI-RAL od firmy Wurth. Bude to dostačující? Až po zakládací lištu je zámková dlažba.
Díky za odpověď, Kotisa

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama