Kondenzační kotle - "časovaná bomba"

Rubriky:

Reklama
PV Pavel Vank @pavel.vank před 4 roky06.03.2018 10:28:00
Kondenzační kotle - "časovaná bomba"

Hledám především uživatele kotlů DeDietrich. Nicméně je pravděpodobné, že kotle s výměníky, které jsou vyrobeny z hliníkokřemičité slitiny i jiných výrobců jsou časovanou bombou z hlediska dlouhodobého provozu a to především proto, že oxidují a tím se ucpávají spalinové cesty. U kotlů DeDietrich se to projeví chybovým hlášením ( E 36 ) týkající se spalinových cest. Běžná údržba nestačí a cca po 2-3 letech je nutné radikální chemické čištění, které poměrně předražuje provoz těchto kotlů. Myslím si, že se jedná o konstrukční vadu, ke které by se měli výrobci postavit čelem a řešit. Níže foto výměníku po 3 letech provozu a pravidelného servisu dle pokynu výrobce (tj. vysávání).
Na facebooku jsem založil skupinu pro sdílení https://www.facebook.com/groups/78863916… . Budu rád jestli se ozvou provozovatelé těchto kotlů, abychom se mohli domluvit na nějakém postupu a zkusili společnými silami zatlačit na výrobce k nějaké formě kompenzace.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

100 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.