Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Energetická kancelář -

Autor: Jiří Kokta
Datum: 09.03.2018 20:49
uživatel: 127412


Dobrý den, máte někdo zkušenost s firmou Energetická kancelář? Jednoho dne zazvonil telefon, ozvala se slečna (nebo paní-po telefonu nepoznáte) a hned začne o tom, jak vy máte energii drahou a jak oni vám pomůžou a hned se vám začne vnucovat a domlouvat si termín. Dobře, až potud by to ještě snad bylo v pořádku. Ale při návštěvě vám poví jen to, co oni pootřebují říct, nikoli to, co potřebujete vědět vy. Třeba to, že naprosto vše udělají sami, nenechají vás do ničeho vstoupit a za cca měsíc zazvoní telefon, oni vám jen sdělí, že soutěž skončila a oni vám vysoutěžili nejlevnějšího dodavatele. Ani zmínka o tom, jak soutěž probíhala, jací dodavatelé tam byli atd. Ale hlavně vám sdělí, že vám posílají smlouvy a plné moci k podpisu. A vítězná firma? Přiznám se, že jsem o ní v životě neslyšel. A to v energetice dělám. MAXIM Energy.
Takže jestli si myslí, že jim něco podepíši, jsou na omylu.
Na svých stránkách Energetická kancelář ovšem píše, jak vám pomůže zorientovat se v nabídkách, abyste nebyli podvedeni, pár bodů jsem vytáhl:

Vstoupíte do energetické soutěže a necháte dodavatele předvést své nabídky.
Projdete nabídky a jejich podmínky či možnosti, rozhodnete se pro nejvýhodnější.
Podepíšete novou smlouvu poté, co předchozí (s jiným dodavatelem) skončí či ji vy vypovíte.
Ušetříte klidně i tisíce korun ročně.

Také čtete - "projdete jejich nabídky a podmínky, rozhodnete se pro nejvýhodnější"? Ano, toto je tam uvedeno, viz
energetickakancelar.cz záložka "Úvodní stránka"

Nebo je zajímavá záložka "Jak začít", bod 4.
EK vám pomůže vybrat nejvýhodnější smlouvu ze všech.

Tady popisují jaksi jiný postup, místo toho vám vnutí jednu jakousi firmu, aniž byste se mohli k průběhu soutěže vyjadřovat, seznámit se.
Prostě pecka. To opravdu budu radši u jediného dodavatele a s tím se čas od času na cenách domluvím. A jde to, už jsem to vyzkoušel. A to jsem u E.ONu. Netvrdím, že bude nejlevnější, ale já budu mít klid.

Takto mi za nepodepsání smlouvy hrozí finanční postih, ale zkusím vzdorovat, co to půjde. Z lidí by blbce prostě dělat neměli. Uvidíme. Máte-li někdo zkušenosti s EK, napište.
Děkuji
Jiří K.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 48   starší >>
Příspěvky
Autor: Ilona Vamberská
Datum: 10.12.2018 11:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129188
reakce na ...
Pokud to někomu pomůže:
odkaz na reportáž Črné ovce
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097429889-cerne-ovce/218452801081010/0/60768-energeticka-kancelar/

Žádné pokuty neplaťte, nemají na to nárok.
V objednávce (smlouvě), kde je NEPLATNÉ ujednání o smluvní pokutě. NEMAJÍ právo na úhradu smluvní pokuty, neboť se jedná o formulářovou smlouvu, tedy o smlouvu, kdy druhá smluvní strana = zákazník nemá šanci docílit ve smlouvě žádné změny. Podle stanoviska Nejvyššího soudu již z roku 2013 platí, že pokud se jedná o tzv. formulářovou smlouvu a pokud jsou v takovéto smlouvě sjednány smluvní pokuty pouze v neprospěch spotřebitele, pak jsou takovéto smluvní pokuty zcela neplatné!

Autor: Pavel Jastrábek
Datum: 04.02.2019 20:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129673
reakce na ...
Dobrý den, mě zajímá postup. Jsem ve stejné situaci, objednávku jsem podepsal, smlouvu nikoiv. Společnost se dožaduje pokuty 5000 CZK, kterou na zákadě reportáže z černých ovcí platit nehodlám. Jaký je ale další postup tedy: Objednávku písemnou formou stornovat, pokud to vůbec jde. Nebo se jedná o neplatnou objedávku, když je tam odstavec, který neplatí ?

Autor: Vlastimil Horák
Datum: 11.10.2018 17:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128651
reakce na ...
Vážení postižení Energetickou kanceláří. Po identických zkušenostech s touto podvodnou firmou lze doporučit následující řešení, jak jim uniknout bez penále. Převést jednoduše odběrné místo energie na manželku/manžela/apod. (zkrátka na jinou osobu, jejíž jméno a důvody jim nemusíte říkat) a tohle jim prostě písemně nebo mailem sdělit. Tudíž přestáváte být osobou oprávněnou, resp. podle jejich podmínek osobou povinnou, podepisovat převody na nějaké pofiderní dodavatele, nebo osobou povinnou platit penále za nepodepsání a "nedodržení či porušení podmínek jejich smlouvy". Podle mě nemají možnost si to ani nijak ověřit. U mně to zafungovalo - do dvou dnů jsem obdržel mail, že smlouva se mnou je tímto tedy zrušena a to i bez výpovědní lhůty 3 měsíců, vázaných navíc na kalendářní kvartál, a již vystavená penalizační faktura na 2 x 5 000,- stornována. Převedení odběrného místa na jinou osobu nemá a ani nemůže mít Energetická kancelář v podmínkách jako porušení objednávky/smlouvy. Připouštím, že jsem jim taky trošku pohrozil ČOI, PČR, žalobou a nějakými paragrafy, ale to už bylo jenom jako třešnička na dortu :-).

Autor: Marek Susenbek
Datum: 11.10.2018 22:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128655
reakce na ...
Dobrý den, pane Horák.
Taky jsem naletěl a právě jsem si pročítal, co vše jsem podepsal! Jsem moc rád, že jsem našel Váš příspěvek. Jak mám postupovat po přepisu odběratele - zvolí si nové dodavatele a co bude se smlouvou s Maximem? Přiznám se, že se v té změti vzájemných povinností a závazků nevyznám. V podstatě ani nevím, kolik komu a zda vůbec platím zálohy...

Autor: Martina Mádrová
Datum: 09.01.2019 21:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129409
reakce na ...
Dobrý večer,prosím o rau jak postupovat s výpovědí u Energetické soutěže a u Maxim Energy, hlavně bez sankcí.Děkuji za rady

Autor: Jiří Kokta
Datum: 09.01.2019 22:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127412
reakce na ...
Dobrý den paní Mádrová, ozvěte se mi na telefon 603435546, sdělím Vám nějaké podrobnosti o výpovědi z EK. Ještě můj e-mail "".
S pozdravem
Jiří Kokta

Autor: Jitka Šebestová
Datum: 02.01.2019 10:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129330
reakce na ...
Dobrý den, pane Horáku, snažně Vás prosím, prosím, poradíte mi s odchodem od Energetické kanceláře?
Já hloupá jsem naletěla a odběrných míst mám bohužel bohužel více než 5, teď vůbec nevím, co s tím.
Pokud byste mi napsal přímo na můj mail , budu moc ráda. Velmi děkuji

Autor: Miroslav Minarik
Datum: 22.08.2018 18:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124176
reakce na ...
Dobrý den, tahle instituce stale funguje.
Zavolal pan Čapek a zeptal se, kolik je mi roků.
Kdyz jsem rekl 75, zdál se být spokojený a jeste mne pochvalil a abych prisel na Vaclavske namestí podepsat smlouvu.

Autor: Helena Dvořáková
Datum: 31.07.2018 23:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128188
reakce na ...
Taky jsem byla podvedená energetickou kanceláří Opava. Vnutili se mě s tím, že mě zařídí levnější energie vypsané soutěži. Žádná soutěž nebyla pouze mě přivezli k podpisu smlouvu se společností Maxim energy,když jsem to odmítla, vypověděla smlouvu zaslali mě pokutu 2500 za každé odběrné místo.Elektřina a plyn od Maxim energy je mnohem dražší než byl můj původní dodavatel. Co dělat, když jim nic platit nechci. Oni dohodu taky nesplnili.

Autor: Mikoláš Fabián
Datum: 29.07.2018 16:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128178
reakce na ...
Moje matka teď udělala podobnou zkušenost. Má 2 odběrná místa, plyn a elektřinu, a oni jí je všechny zkusili změnit na Maxim Energy. Je to už starší panní a jednání s nějakým Večeřou jí stálo dost nervvů, ale přece jen, i když je v důchodu, tak učila celý život matematiku na VŠ, spočítala si, do čeho ji chtěli uvázat, a jaké smlouvy má, a odolala, nechala si od nich jen jednu, která vycházela výhodněji.
Ve smlouvě s tou "EK" je ovšem dané, že jí vyberou nejvýhodnější nabídku, a ta by měla být výhodnější než ta stávající (formulaci teď přesně nevím, nemám to u sebe). Oni ji ovšem opakovaně nutili ke změně a "argumentovali" chybnými propočty, když nestačilo vágní "to pro vás bude výhodnější", což asi, žel, na mnoho lidí stačí.
Takže to oba hodnotíme jako podvod a já matce jen pomůžu s podáním oznámeni na tuhle "EK" k ČOI. Jen ještě "dostala za úkol" najít, jak to má s ukončením smlouvy s tou podvodnou EK, aby ji ještě něčím nestačili překvapit.

Autor: Zdeněk Velík
Datum: 29.07.2018 22:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128117
reakce na ...
Výpověď může dát telefonicky do 14 dnů od prvního hovoru nebo písemně do 15 dnů. Matka má pouze 1 odběrné místo a druhé má sestra a tak ji nauctovali i to sestry a bohužel už jim poslala peníze a přitom za neplatnou smlouvu by neměla platit vůbec nic. Jsou to pěkný zloději a podvodníci, mělo by se s tím něco udělat ať už nepřijdou i další o peníze a nenaleti.

Autor: Jindřiška Fofová
Datum: 31.07.2018 21:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127947
reakce na ...
Dobrý den, ano je to dobrý nápad, ten mne nenapadl. Také Ty jejich smlouvy řadím mezi podvodné. Připomíná mi to podomní prodej, nyní ale po telefonu kdy lžou. Dejte vědět jak dopadne Vaše žaloba, k ČOI, přidám se k ní.

Autor: Zdeněk Velík
Datum: 19.07.2018 10:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128117
reakce na ...
Dobrý den p.Kokta, chtěl bych se zeptat pokud je smlouva neplatná zda se musí uhradit EK pokuta za nedodržení podmínek smlouvy? Matka šla bohužel také do té aukce a vyhrála to Bohemia energy a už podepsala smlouvu,ale vzhledem k tomu,že jsou u ČEZU a je to napsané na otce který je ležák tak vše za něj vyřizuje matka která má plnou moc s kterou může vyřizovat za otce úkony které otec nemůže. Po podepsání smluv s EK a Bohemia energy asi do týdne zavolali z EK,že smlouva je neplatná a Bohemia energy ji nepřijímá s tím,že na plné moci není napsáno jaké úkony za otce může vyřizovat a tak ji s EK řekla paní aby mohla být smlouva platná s EK ať jde do další dražby což matka odmítla a teď ji přišla faktura na zaplacení 5 tisíc Kč za nedodržení podmínek. Já si myslím, že by to neměla matka platit pokud je smlouva neplatná. Děkuji za odpověď,s pozdravem p.Velík

Autor: Jarka Krejčí
Datum: 17.07.2018 13:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127583
reakce na ...
Pane Kokta,zajímalo by mě,jak jste dopadl,vrátila jsem se z dovolené a překvapilo mě,že se nikdo neozývá,čeká mě teď zřejmě masírování ze strany KTST,tak by mě to zajímalo.Jestli můžete,tak dejte vědět.

Autor: Jarka Krejčí
Datum: 11.07.2018 21:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127583
reakce na ...
Zajímalo by mě,jestli mi musí nutit smlouvu na dobu určitou,já si přece mohu vybrat na dobu neurčitou a po určité době ji zrušit a pokud nebudou souhlasit,je to jejich chyba a na žádnou pokutu nemají nárok,protože jsem smlouvu podepsat chtěla.Novou smlouvu nemůžu zrušit do 15 dnů,to mají vymakané,ale po měsíci určitě.To bude vědět ten pán,který v energetice pracuje,mohl by mi odpovědět,nebo někdo,kdo tohle ví?

Autor: Marcela Poloková
Datum: 11.07.2018 07:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128066
reakce na ...
Dobrý den, v březnu let.roku mne navštívila slečka, která mi nabízela lepší výpočet elektřiny a plynu. Říkala mi, že je to zcela nezávislé, nechala mi za tím účelem podepsat objednávku výpočtu, zdůrazňovala, že teprve potom, se mohu rozhodnout zda podepíšu smlouvu. Podotýkám, že mi nenechala žádnou objednávku či její kopii. Bez mého vědomí si ofotila moji občanku, využila situace, kdy mne požádala o vodu. Poskytla jsem ji pouze fakturu el.energie, plyn nikoliv, přesto mi druhý den volali z Čezu, že byl u nich neoprávněný vstup s jiným heslem, nemám podepsanou žádnou smlouvu, nikdy mi neposkytli nějaký věrohodný výpočet úspory, přesto mi včera přišla faktura na 10 000,- Kč. I já bych se ráda přidala k hromadné žalobě. Zatím zjišťuji co bych měla dělat.
Ráda budu sledovat dále tuto diskuzi a případně sdělím, co mi poradili právníci.
Hezký den

Autor: Jindřiška Fofová
Datum: 11.07.2018 20:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127947
reakce na ...
Jste další, která uvěřila jejich lžím...řekla bych, že lžou vědomě. S tou občankou to nedokážete, protože jste ji jí musela nejspíš ukázat a nechat ležet na stole. Ale pro společnou žalobu jsem a budu ráda, když mne budete informovat co a jak. Můj e-mail: .
Já jsem od nich doposud žádnou fakturu nedostala a to s nimi řeším už od listopadu 2018. Zatím jen po telefonu vyhrožují. Pokud na to mají právo, tak by nám faktury poslaly doporučeně nebo s dodejkou. Jak jsem tady vyčetla, tak je házejí do schránek. Jak můžou mít jistotu, že jsou ve správné schránce a že byly doručené tomu, komu jí poslali ?

Autor: Matěj Slouka
Datum: 29.06.2018 10:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128025
reakce na ...
Jsem na tom stejně jak vy všichni, prostě jsem slepě důvěřoval. Byla mi doručena kurýrem smlouva s Maxim Energy a plná moc, jen jsem si to vzal a vyhodil ho. Ale mám za to, že když nic dalšího nepodepíšu, budu zapírat, že mi cokoli přišlo ("Oznámení" v čl.4 objednávky), nemaj nárok. Jakej na to máte názor?

Autor: Jindřiška Fofová
Datum: 29.06.2018 11:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127947
reakce na ...
Ano, mám stejný názor jako Vy. Dokud nepodepíší, tak nemůžou nic chtít.....

Autor: Jindřiška Fofová
Datum: 29.06.2018 11:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127947
reakce na ...
Ano, mám stejný názor jako Vy. Dokud nepodepíší, tak nemůžou nic chtít.....

Autor: Jindřiška Fofová
Datum: 02.07.2018 16:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127947
reakce na ...
Řešení pro chudé: dvě hodiny s advokátem zdarma

Bezplatné právní rady budou už příští týden poskytovat advokáti po celé zemi. Lidé na hranici životního minima za schůzku zaplatí jen stokorunový správní poplatek. Začátkem července se chudým lidem rozšíří možnost zdarma se poradit s právníkem. Každý, kdo nemá průměrný měsíční příjem vyšší než trojnásobek životní minima, může Českou advokátní komoru (ČAK) požádat o bezplatnou právní pomoc. Pokud vyhoví kritériím, může se ročně radit 120 minut zadarmo. „Jde o pomoc lidem, kteří se s ohledem na své poměry potřebují zorientovat v právní situaci, ve které se ocitli. Bezplatné právní porady nemohou v žádném případě zcela nahradit poskytnutí právních služeb advokáty v plné šíři, tedy nemohou zahrnovat podrobné studování spisu, zpracování podrobných rozborů nebo sepisování žalob či smluv,“ vysvětlil místopředseda ČAK Robert Němec (LN 27/6).

Autor: Renata Churyová
Datum: 26.06.2018 17:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128014
reakce na ...
Stejný příběh i u mě,akorát,že v objednávce je již 5000 Kč za jedno odberné místo. Dnes mi přišel dopis,že požadují 10000 Kč pokutu!!!Určitě bych se připojila k hromadné žalobě na tuto společnost,která vytahuje z lidí odporným způsobem peníze a uvádí důvěřivé lidi vědomě v omyl. Zaplatil jim už prosím nékdo?
Děkuji
Renata

Autor: Jarka Krejčí
Datum: 18.06.2018 14:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127583
reakce na ...
Dobrý den,všichni postižení.Dnes mi přišla fa na 5000Kč za porušení povinnosti z uzavřené objednávky.Tak jsem jim volala,že jsem nic neporušila,protože mi smlouvu s novým dodavatelem nikdo nedal.Když jsem ji chtěla poslat mailem,poslali mi prázdný formulář,jen u plynu a el.jsou nějaká čísla.Takže jsem paní zopakovala,že je to uvádění v omyl od začátku a začala být pěkně nepříjemná.Nechám si to poslat ,nic jim nezaplatím,ale v nejhorším případě prý lze do 15ti dnů od začátku dodávky od smlouvy odstoupit.Jenže teď jsem se dívala a ti šmejdi tam mají podmínku,že ji do 15ti dnů nemůžu zrušit.Prostě to mají vymakaný.Možná by to fakt chtělo žalobu.Nebo se alespoń obrátit na ČOI,ale nikde jsem nenašla tel.kontakt a vypisovat se mi to nechce.
Pana Kokta,jste z branže,můžu si jako zákazník určit dobu trvání smlouvy?

Autor: Jiří Kokta
Datum: 18.06.2018 23:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127412
reakce na ...
Dobrý den, jsem jaksi z branže, i přesto jsem slepě podepsal něco, co jsem si ani nepřečetl. Slečna to na mě pěkně nahrála a já, jak jsem byl v časové tísni, jsem to podškrábl, věřil jsem, že budu účastníkem aukce a že budu informován. Bohužel. Vlastně se žádná aukce stoprocentně nekonala, karty jsou rozdány už při podpisu smlouvy. Zde si podmínky nastavují oni, my musíme jen přijmout jejich podmínky. Obávám se, že na toto ČOI nebude stačit, ERÚ by byla asi správná adresa. Zkusím to. Jsou to zmetci, a přemýšlím, jak jim udělat patřičnou reklamu.

J. Kokta Brno

Autor: Jiří Kokta
Datum: 18.06.2018 23:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127412
reakce na ...
Ještě něco, Vy to do 15 dnů po začátku odběru můžete zrušit, na to máte právo, ale rovněž porušíte podmínku a zaplatíte tu pokutu.
J. Kokta

Autor: Stanislav Vinklárek
Datum: 19.06.2018 05:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109433
reakce na ...
Sousedka také cosi jiné firmě podepsala, ale hlavu si z toho nedělá - 2 roky odebírá jejich EE a potom dodavatele změní -asi se vrátí k ČEZu.

Autor: Stanislav Vinklárek
Datum: 23.06.2018 14:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109433
reakce na ...
Info ERU:

http://www.eru.cz/documents/10540/462720/bro%C5%BEura_doporu%C4%8Den%C3%AD%20spot%C5%99ebitel%C5%AFm.pdf/de2cdec3-4b88-4677-a66a-4073ec397ee9

Autor: Jarka Krejčí
Datum: 14.06.2018 19:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127583
reakce na ...
Dobrý den,
já jsem 11.6.napsala žádost o zrušení smlouvy-objednávky a skartaci mých osobních údajů (GDPR).Přesto,že tam mají,že smlouvu lze zrušit s tříměsíční výpovědní lhůtou,druhý den jsem obdržela mail,že je k 12.6.zrušená.Nicméně objednávka přejít k vítěznému dodavateli je závazná a pokud ji nepřijmu,jsem povinná jim zaplatit pokutu.Ptala jsem se právníka a rozhodně nic dalšího nepodepíšu a nic nezaplatím.Vzhledem k tomu,že mi smlouva u současného dodavatele končí až v r.2020,zajímalo by mě,jak mohou dnes znát ceny elektřiny?Jsou to podvodníci a já bych s hromadnou žalobou souhlasila.Ještě by mě zajímalo,proč někomu vyhrožují 2500Kč a někomu 5000Kč.

Autor: Jiří Kokta
Datum: 14.06.2018 22:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127412
reakce na ...
Dobrý den, já jsem napsal výpověď v pátek minulý týden, doteď se mi neozvali. Posílala jste to poštou nebo mailem? Já mailem a nedošlo mi ani potvrzení o doručení, což slušné firmy mají. Já pravidelně komunikuji s E.ONem, MND, INNOGY, a jinými dodavateli energií (vyřizuji lidem změny na odběrných místech elektřiny) a pokud jim pošlu nějaký mail na , tak automaticky přijde potvrzení o doručení a přidělí tomu jednací číslo. Tady jsem to poslal na a nic. Prostě NIC! holt fakt slušná firma. Já vůl v tom dělám a pak udělám takovou hloupost.
To, že někomu píší pokutu 2500,-Kč a někomu 5000,-Kč je podle počtu odběrných míst, já mám taky spočítáno 5000,-, protože mi to baba napsala jak na elektřinu, tak na plyn, čili 2x 2500,-Kč. Já se zase ptal právničky z E.ONu a řekla mi, že to asi budu muset zaplatit, že to mají slušně ošetřený. Tak nevím, připadne mi, že co právník, to jiný názor. Ale zkusím bojovat, jen tak zadarmo jim to nedám.

Jiří Kokta

Autor: Jiří Kokta
Datum: 14.06.2018 22:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127412
reakce na ...
Dobrý den, já jsem napsal výpověď v pátek minulý týden, doteď se mi neozvali. Posílala jste to poštou nebo mailem? Já mailem a nedošlo mi ani potvrzení o doručení, což slušné firmy mají. Já pravidelně komunikuji s E.ONem, MND, INNOGY, a jinými dodavateli energií (vyřizuji lidem změny na odběrných místech elektřiny) a pokud jim pošlu nějaký mail na , tak automaticky přijde potvrzení o doručení a přidělí tomu jednací číslo. Tady jsem to poslal na a nic. Prostě NIC! holt fakt slušná firma. Já vůl v tom dělám a pak udělám takovou hloupost.
To, že někomu píší pokutu 2500,-Kč a někomu 5000,-Kč je podle počtu odběrných míst, já mám taky spočítáno 5000,-, protože mi to baba napsala jak na elektřinu, tak na plyn, čili 2x 2500,-Kč. Já se zase ptal právničky z E.ONu a řekla mi, že to asi budu muset zaplatit, že to mají slušně ošetřený. Tak nevím, připadne mi, že co právník, to jiný názor. Ale zkusím bojovat, jen tak zadarmo jim to nedám.

Jiří Kokta

zobrazuji 1 - 30 z 48   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.