Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Energetická kancelář -

Autor: Jiří Kokta
Datum: 09.03.2018 20:49
uživatel: 127412


Dobrý den, máte někdo zkušenost s firmou Energetická kancelář? Jednoho dne zazvonil telefon, ozvala se slečna (nebo paní-po telefonu nepoznáte) a hned začne o tom, jak vy máte energii drahou a jak oni vám pomůžou a hned se vám začne vnucovat a domlouvat si termín. Dobře, až potud by to ještě snad bylo v pořádku. Ale při návštěvě vám poví jen to, co oni pootřebují říct, nikoli to, co potřebujete vědět vy. Třeba to, že naprosto vše udělají sami, nenechají vás do ničeho vstoupit a za cca měsíc zazvoní telefon, oni vám jen sdělí, že soutěž skončila a oni vám vysoutěžili nejlevnějšího dodavatele. Ani zmínka o tom, jak soutěž probíhala, jací dodavatelé tam byli atd. Ale hlavně vám sdělí, že vám posílají smlouvy a plné moci k podpisu. A vítězná firma? Přiznám se, že jsem o ní v životě neslyšel. A to v energetice dělám. MAXIM Energy.
Takže jestli si myslí, že jim něco podepíši, jsou na omylu.
Na svých stránkách Energetická kancelář ovšem píše, jak vám pomůže zorientovat se v nabídkách, abyste nebyli podvedeni, pár bodů jsem vytáhl:

Vstoupíte do energetické soutěže a necháte dodavatele předvést své nabídky.
Projdete nabídky a jejich podmínky či možnosti, rozhodnete se pro nejvýhodnější.
Podepíšete novou smlouvu poté, co předchozí (s jiným dodavatelem) skončí či ji vy vypovíte.
Ušetříte klidně i tisíce korun ročně.

Také čtete - "projdete jejich nabídky a podmínky, rozhodnete se pro nejvýhodnější"? Ano, toto je tam uvedeno, viz
energetickakancelar.cz záložka "Úvodní stránka"

Nebo je zajímavá záložka "Jak začít", bod 4.
EK vám pomůže vybrat nejvýhodnější smlouvu ze všech.

Tady popisují jaksi jiný postup, místo toho vám vnutí jednu jakousi firmu, aniž byste se mohli k průběhu soutěže vyjadřovat, seznámit se.
Prostě pecka. To opravdu budu radši u jediného dodavatele a s tím se čas od času na cenách domluvím. A jde to, už jsem to vyzkoušel. A to jsem u E.ONu. Netvrdím, že bude nejlevnější, ale já budu mít klid.

Takto mi za nepodepsání smlouvy hrozí finanční postih, ale zkusím vzdorovat, co to půjde. Z lidí by blbce prostě dělat neměli. Uvidíme. Máte-li někdo zkušenosti s EK, napište.
Děkuji
Jiří K.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 65   starší >>
Příspěvky
Autor: Gabriela Javůrková
Datum: 18.08.2020 11:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132905
reakce na ...
došla jsem tak daleko, že jsem celý připad poslala na ČOIku, bylo mi řečeno, že oni s tím nic dělat nemohou, pokud jsem podepsala smlouvu. Největší sranda totiž je v tom, že ano, dodavatel, který si vás v balíčku vysoutěžil, vám musí nabídnout nižší cenu, než dodavatel stávající, nicméně další věci uvedené ve smlouvě již řešeny nejsou, takže vy podepíšete s Energetickou kanceláří, že se zavaujete k novému dodavateli pod pokutou nastoupit, aniž byste smlouvu předem viděli. Poradili mi k novému dodavateli skutečně nastoupit a v řádné výpovědní době smlouvu pak vypovědět. Ale HLAVNĚ musíte vypovědět tu smlouvu, kterou jste uzavřeli s Energetickou kanceláří, protože pokud tak neučiníte, ona se automanicky obnovuje po té době, na kterou uzavíráte smlouvu s novým dodavatelem. Takže hlavně vypovědět co nejdříve a ohlídat si platnost nové smlouvy a výpovědní lhůtu. Ikdyž já jsem také u Maxim Energy a musím říci že zatím mám pocit, že je nabídka skutečně výhodnější, komunikují, informují a dosud jsem neměla žádný problém. Možná tam již zůstanu, ale každopádně chci abych si o tom rozhodla sama. Nota bene podomní prodej se jako nesmí a tihle (tedy Energetická kancelář) jednou zavolali a už se mi cpali do bytu s nabídkou.

Autor: Radka Biskupova
Datum: 12.09.2019 14:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130833
reakce na ...
Dobry den, je to povedena spolecnost. Vloni mi od nich prisla faktura na 2500 CZK, tak jsem jim dolozila, ze jsem se z odberneho mista odstehovala. NAPSALI MI, ZE TEDA FAKTURU RUSI A ZAROVEN ZANIKAJI PRAVA A POVINNOSTI ZE SMLOUVY. Rok se s rokem sesel a poslali novou fakturu, nenechali si vysvetlit, ze kauza je uzavrena a hned vyhrozuji vymahaci agenturou. Chce se mi zvracet z takovych podvodniku. Obiraji lidi akorat o cas a vyhrozuji. Slaby jedinec podlehne a radeji zaplati.

Autor: Jiří Dvořák
Datum: 06.06.2019 21:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130394
reakce na ...
Dobrý den, take jsem naletěl firme KTST a podepsal jim smlouvu do soutěže.nedostali ale vsechny potrebne dokumenty a vystavili mi fakturu na 5000 kc za nedodrzeni podminek. Zatim jsem nic neplatil a na telefonaty nereaguji.smlouvu jsem poslal pravnikovi ale zatim jsem vyjadreni neobdržel. Mohl by mi prosim nekdo poradit jak odejit bez placeni pokuty a co možná nejdříve?děkuji

Autor: Jirka Dostál
Datum: 30.04.2019 01:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122796
reakce na ...
Dobrý den, k této firmě nemám slov.. Divím se že je tohle dnes ještě možné. Podepsal jsem na ulici smlouvu s KTST někdy v roce 2017, že se nezávazně přihlásím do aukce. Stačí říct ano..a už vás mají..Následně balík klientů prodají nějaké energ. firmě, kde cena ani výhodnější není s porovnáním se současným dodavatelem. Tedy Lama Energy versus Bohemia Energy. Nevíte jak soutěž proběhla, kde, jací dodavatelé, kdo byl druhý, třetí..prostě podvod, žádný dohledatelný věrohodný zápis o aukci! Pak vám jednoduše pošlou smlouvu s někým, kde smluvu musíte podapsat za jakýchkoliv podmínek, na tři roky. Prasárna. Nechcete? Zaplaťte 2500Kč nám + 2500Kč za našeho vymáhacího advokáta. ČOIka to snad již řešit nemůže, jelikož problém vznikl již před více než rokem..
S Lamou Energy jsem po vysoutěžení již smlouvu někdy v Květnu 2017 podepsal proto, že odejdu od Bohemia Energy pod hrozbou sankce ze strany KTST. Pak se ozvala Bohemia Energy, že mě napaří 6500Kč pokutu za nedodržení stávající smlouvy. Tak si vyberte..
Mám platit za tzv. formulářovou, tedy podle advokátů nevýhodnou a jednostrannou smlouvu, tedy pokutu 2500Kč + 2500Kč za jejich advokáta? Máte někdo zkušenost? Děkuji za doporučení
Jirka Dostál

Autor: Marta Wabneggerova
Datum: 10.05.2019 15:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128767
reakce na ...
Dobrý den jsem v té samé situaci prosím už víte nějaké řešení? Děkuji.

Autor: Jirka Dostál
Datum: 11.05.2019 11:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122796
reakce na ...
Zatím nic.. Pouze jeden právník který se tímto často zabývá mě poradil:
Musíte vypovědět smlouvy a současně odvolat zmocnění.

Autor: Jirka Dostál
Datum: 26.05.2019 22:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122796
reakce na ...
Dobrý den, zaplatila jste,nebo jste přihlášku alias smlouvu nějak vypověděla?

Autor: Tomáš Starý
Datum: 12.04.2019 19:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130150
reakce na ...
Fotogalerie:
Dobrý den,
mám stejný problém a potřebuji poradit.
Také jsem naletěl na sliby a podepsal objednávku do zařazení soutěže na lepšího dodavatele elektriny a plynu. Neposlal jsem jim aktualní vyúčtovaní, kterého se neustále domáhají a dostal jsem od nich sms.
Kde mi chtějí stornovat objednávku, protože jsem nedodal doklady. Samozřejmě - výhružky pokutou.
Mám počkat na storno nebo raději dát výpověď?
děkuji za odpověď

Tomáš Starý

Autor: Jan Schindler
Datum: 12.04.2019 20:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115116
reakce na ...
Dobrý den,

pokud jste naletěl na sliby, napište jim, že jste byl oklamán tím, že dodavatel se dopustil nekalých obchodních praktik a že byste rád ukončil s nimi smlouvu ihned a bez jakýchkoliv sankcí.
Na odpověď jim dejte týden. Když neodpoví nebo Váš požadavek zamítnou, obraťte se na ČOI (Českou obchodní inspekci) prostřednictvím formuláře pro mimosoudní řešení sporů.

Možné nekalé praktiky:

podpis smlouvu u Vás doma, nemáte možnost od smlouvy odstoupit
a neupozornili Vás na to
sliby nejlevnější energie na trhu
výběr dodavatele - dodává pouze jeden dodavatele
hrozba pokuty , pokud nezašlete fakturu

Jinak jim samozřejmě můžete poslat kopii starší faktury, pokud dodavatel je stejný.

Smlouvu s EK můžete vypovědět, výpovědní lhůta je tři měsíce a začíná běžet od následujícího čtvrtletí. Ale smlouvu s "vybraným dodavatelem budete muset dodržet (smlouva na dva až tři roky)
.
Poučení, pokud chcete ušetřit, vybírejte si u nás ve zdejším Kalkulátoru.


Pokud si netroufáte, pošlete jim

Autor: Tomáš Starý
Datum: 12.04.2019 20:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130150
reakce na ...
Dobrý den,
děkuji za reakci.

Zatím mi žádnou nabídku ani jiného dodavatele nenabídli, asi proto, že neměli aktuální doklady, ty sice kurýr dostal, ale je možné, že nepředal EK.

Takže dát výpověď nebo odstoupení od objednávky a poslat starší doklady.

Autor: Jan Schindler
Datum: 12.04.2019 21:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115116
reakce na ...
Odstoupení od smlouvy nemůžete posílat, protože nemáte žádný důvod. Zaplatil byste pokutu.

Autor: Tomáš Starý
Datum: 12.04.2019 21:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130150
reakce na ...
Správně tedy - výpověď smlouvy (objednávky)

Autor: Kristyna Partikova
Datum: 24.02.2019 20:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129863
reakce na ...
Měla jsem s touto společnosti stejný problém, uzavřela jsem Objednavku, smlouvu jsem už nepodepsala a zaslala jim výpověď z objednávky. Samozřejmě mi společnost vyhrožovala sankcí. Po různých dohadech s nimi a po přečtení různých recenzi jsem se obrátila na ČOI a tam mi sdělili, ať jim podám na jejich webových stránkách Navrh na mimosoudní spor. Nestalo mě to nic (jen teda poštovné par korun) a po cca měsíci mě ČOI informovala, že můj Navrh na ukončení smlouvy firma KTST akceptuje a ze je tedy smlouva ukončena bez nároku na pokutu. Udělejte to tak všichni :)

Autor: Ilona Vamberská
Datum: 10.12.2018 11:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129188
reakce na ...
Pokud to někomu pomůže:
odkaz na reportáž Črné ovce
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097429889-cerne-ovce/218452801081010/0/60768-energeticka-kancelar/

Žádné pokuty neplaťte, nemají na to nárok.
V objednávce (smlouvě), kde je NEPLATNÉ ujednání o smluvní pokutě. NEMAJÍ právo na úhradu smluvní pokuty, neboť se jedná o formulářovou smlouvu, tedy o smlouvu, kdy druhá smluvní strana = zákazník nemá šanci docílit ve smlouvě žádné změny. Podle stanoviska Nejvyššího soudu již z roku 2013 platí, že pokud se jedná o tzv. formulářovou smlouvu a pokud jsou v takovéto smlouvě sjednány smluvní pokuty pouze v neprospěch spotřebitele, pak jsou takovéto smluvní pokuty zcela neplatné!

Autor: Pavel Jastrábek
Datum: 04.02.2019 20:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129673
reakce na ...
Dobrý den, mě zajímá postup. Jsem ve stejné situaci, objednávku jsem podepsal, smlouvu nikoiv. Společnost se dožaduje pokuty 5000 CZK, kterou na zákadě reportáže z černých ovcí platit nehodlám. Jaký je ale další postup tedy: Objednávku písemnou formou stornovat, pokud to vůbec jde. Nebo se jedná o neplatnou objedávku, když je tam odstavec, který neplatí ?

Autor: Kristyna Partikova
Datum: 24.02.2019 20:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129863
reakce na ...
Měla jsem s touto společnosti stejný problém, uzavřela jsem Objednavku, smlouvu jsem už nepodepsala a zaslala jim výpověď z objednávky. Samozřejmě mi společnost vyhrožovala sankcí. Po různých dohadech s nimi a po přečtení různých recenzi jsem se obrátila na ČOI a tam mi sdělili, ať jim podám na jejich webových stránkách Navrh na mimosoudní spor. Nestalo mě to nic (jen teda poštovné par korun) a po cca měsíci mě ČOI informovala, že můj Navrh na ukončení smlouvy firma KTST akceptuje a ze je tedy smlouva ukončena bez nároku na pokutu. Udělejte to tak všichni :)

Autor: Karel Hornak
Datum: 13.03.2019 10:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129978
reakce na ...
Dobrý den pane Jestřábek, jsem v podobné situaci jako vy. Byl bych velice rád aby jste mi popsal korok za krokem jak jste postupoval při výpovědi z přihlášky k energetické soutěži. Případně sdělil jiný kontakt jak se s vámi spojit.

Autor: Pavel Jastrábek
Datum: 04.06.2019 17:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129673
reakce na ...
Pane Horňák, pzvěte se mi na 604 924 834

Autor: Vlastimil Horák
Datum: 11.10.2018 17:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128651
reakce na ...
Vážení postižení Energetickou kanceláří. Po identických zkušenostech s touto podvodnou firmou lze doporučit následující řešení, jak jim uniknout bez penále. Převést jednoduše odběrné místo energie na manželku/manžela/apod. (zkrátka na jinou osobu, jejíž jméno a důvody jim nemusíte říkat) a tohle jim prostě písemně nebo mailem sdělit. Tudíž přestáváte být osobou oprávněnou, resp. podle jejich podmínek osobou povinnou, podepisovat převody na nějaké pofiderní dodavatele, nebo osobou povinnou platit penále za nepodepsání a "nedodržení či porušení podmínek jejich smlouvy". Podle mě nemají možnost si to ani nijak ověřit. U mně to zafungovalo - do dvou dnů jsem obdržel mail, že smlouva se mnou je tímto tedy zrušena a to i bez výpovědní lhůty 3 měsíců, vázaných navíc na kalendářní kvartál, a již vystavená penalizační faktura na 2 x 5 000,- stornována. Převedení odběrného místa na jinou osobu nemá a ani nemůže mít Energetická kancelář v podmínkách jako porušení objednávky/smlouvy. Připouštím, že jsem jim taky trošku pohrozil ČOI, PČR, žalobou a nějakými paragrafy, ale to už bylo jenom jako třešnička na dortu :-).

Autor: Marek Susenbek
Datum: 11.10.2018 22:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128655
reakce na ...
Dobrý den, pane Horák.
Taky jsem naletěl a právě jsem si pročítal, co vše jsem podepsal! Jsem moc rád, že jsem našel Váš příspěvek. Jak mám postupovat po přepisu odběratele - zvolí si nové dodavatele a co bude se smlouvou s Maximem? Přiznám se, že se v té změti vzájemných povinností a závazků nevyznám. V podstatě ani nevím, kolik komu a zda vůbec platím zálohy...

Autor: Martina Mádrová
Datum: 09.01.2019 21:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129409
reakce na ...
Dobrý večer,prosím o rau jak postupovat s výpovědí u Energetické soutěže a u Maxim Energy, hlavně bez sankcí.Děkuji za rady

Autor: Jiří Kokta
Datum: 09.01.2019 22:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127412
reakce na ...
Dobrý den paní Mádrová, ozvěte se mi na telefon 603435546, sdělím Vám nějaké podrobnosti o výpovědi z EK. Ještě můj e-mail "".
S pozdravem
Jiří Kokta

Autor: Jitka Šebestová
Datum: 02.01.2019 10:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129330
reakce na ...
Dobrý den, pane Horáku, snažně Vás prosím, prosím, poradíte mi s odchodem od Energetické kanceláře?
Já hloupá jsem naletěla a odběrných míst mám bohužel bohužel více než 5, teď vůbec nevím, co s tím.
Pokud byste mi napsal přímo na můj mail , budu moc ráda. Velmi děkuji

Autor: Miroslav Minarik
Datum: 22.08.2018 18:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124176
reakce na ...
Dobrý den, tahle instituce stale funguje.
Zavolal pan Čapek a zeptal se, kolik je mi roků.
Kdyz jsem rekl 75, zdál se být spokojený a jeste mne pochvalil a abych prisel na Vaclavske namestí podepsat smlouvu.

Autor: Helena Dvořáková
Datum: 31.07.2018 23:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128188
reakce na ...
Taky jsem byla podvedená energetickou kanceláří Opava. Vnutili se mě s tím, že mě zařídí levnější energie vypsané soutěži. Žádná soutěž nebyla pouze mě přivezli k podpisu smlouvu se společností Maxim energy,když jsem to odmítla, vypověděla smlouvu zaslali mě pokutu 2500 za každé odběrné místo.Elektřina a plyn od Maxim energy je mnohem dražší než byl můj původní dodavatel. Co dělat, když jim nic platit nechci. Oni dohodu taky nesplnili.

Autor: Mikoláš Fabián
Datum: 29.07.2018 16:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128178
reakce na ...
Moje matka teď udělala podobnou zkušenost. Má 2 odběrná místa, plyn a elektřinu, a oni jí je všechny zkusili změnit na Maxim Energy. Je to už starší panní a jednání s nějakým Večeřou jí stálo dost nervvů, ale přece jen, i když je v důchodu, tak učila celý život matematiku na VŠ, spočítala si, do čeho ji chtěli uvázat, a jaké smlouvy má, a odolala, nechala si od nich jen jednu, která vycházela výhodněji.
Ve smlouvě s tou "EK" je ovšem dané, že jí vyberou nejvýhodnější nabídku, a ta by měla být výhodnější než ta stávající (formulaci teď přesně nevím, nemám to u sebe). Oni ji ovšem opakovaně nutili ke změně a "argumentovali" chybnými propočty, když nestačilo vágní "to pro vás bude výhodnější", což asi, žel, na mnoho lidí stačí.
Takže to oba hodnotíme jako podvod a já matce jen pomůžu s podáním oznámeni na tuhle "EK" k ČOI. Jen ještě "dostala za úkol" najít, jak to má s ukončením smlouvy s tou podvodnou EK, aby ji ještě něčím nestačili překvapit.

Autor: Zdeněk Velík
Datum: 29.07.2018 22:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128117
reakce na ...
Výpověď může dát telefonicky do 14 dnů od prvního hovoru nebo písemně do 15 dnů. Matka má pouze 1 odběrné místo a druhé má sestra a tak ji nauctovali i to sestry a bohužel už jim poslala peníze a přitom za neplatnou smlouvu by neměla platit vůbec nic. Jsou to pěkný zloději a podvodníci, mělo by se s tím něco udělat ať už nepřijdou i další o peníze a nenaleti.

Autor: Jindřiška Fofová
Datum: 31.07.2018 21:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127947
reakce na ...
Dobrý den, ano je to dobrý nápad, ten mne nenapadl. Také Ty jejich smlouvy řadím mezi podvodné. Připomíná mi to podomní prodej, nyní ale po telefonu kdy lžou. Dejte vědět jak dopadne Vaše žaloba, k ČOI, přidám se k ní.

Autor: Zdeněk Velík
Datum: 19.07.2018 10:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128117
reakce na ...
Dobrý den p.Kokta, chtěl bych se zeptat pokud je smlouva neplatná zda se musí uhradit EK pokuta za nedodržení podmínek smlouvy? Matka šla bohužel také do té aukce a vyhrála to Bohemia energy a už podepsala smlouvu,ale vzhledem k tomu,že jsou u ČEZU a je to napsané na otce který je ležák tak vše za něj vyřizuje matka která má plnou moc s kterou může vyřizovat za otce úkony které otec nemůže. Po podepsání smluv s EK a Bohemia energy asi do týdne zavolali z EK,že smlouva je neplatná a Bohemia energy ji nepřijímá s tím,že na plné moci není napsáno jaké úkony za otce může vyřizovat a tak ji s EK řekla paní aby mohla být smlouva platná s EK ať jde do další dražby což matka odmítla a teď ji přišla faktura na zaplacení 5 tisíc Kč za nedodržení podmínek. Já si myslím, že by to neměla matka platit pokud je smlouva neplatná. Děkuji za odpověď,s pozdravem p.Velík

Autor: Jarka Krejčí
Datum: 17.07.2018 13:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127583
reakce na ...
Pane Kokta,zajímalo by mě,jak jste dopadl,vrátila jsem se z dovolené a překvapilo mě,že se nikdo neozývá,čeká mě teď zřejmě masírování ze strany KTST,tak by mě to zajímalo.Jestli můžete,tak dejte vědět.

zobrazuji 1 - 30 z 65   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama