Nová zelená úsporám - fakt se vyplatí?

Rubriky:

Reklama
JM Jiří Mayrich @jiri.mayrich před 6 roky14.03.2018 20:14:00
Nová zelená úsporám - fakt se vyplatí?

Vážení,

řeším projekt novostavby RD (200m2 zast. pl.) a projektant navrhnul čerpat NZÚ. Zatím sem si zjišťoval informace od energetických auditorů a část z ncih byla zásadně proti, dva "vlažně" pro ...

Můj dotaz zní: prodraží požadavky NZÚ zásadně stavbu a je její čerpání "vopruz" tak, jak jsem slyšel?


Pár poznatků:

1. S rekuperací počítám tak jako tak
2. Vytápění - PT s TČ nebo plyn. kondenz. kotel (uvidíme)
3. Heluz UNI (nebo Family) 30cm + 20cm polystyren - šedý grave
4. Trojskla jsou samozřejmostí, předokenní rolety také díky prosklenní na jih a západ

Nehodlám šetřit na zateplení apod, nicméně vícenáklady spojené se získáním dotace mne upřímně děsí.

Pár dotazů:

1. Co opatření spojené s blowerdoor testem - jak moc je to finančně náročné?
2. Chystám 90% věcí svépomocně (mimo oken, střechy, technologií) - na co se reálně dokládají faktury kromě zapojení technologií (TČ, rekuperace)?
3. Jeden z auditorů mě reálně upozornil na obrovské množstí agendy a papírování
4. Byl jsem upozorněn, že 300tis, které reálně dostanu (nežádám nejvyšší), se ve stavbě díky požadvkům NZU reálně utopí dva a vícekrát - pak to ztrácí smysl po ekonomické stránce


Abych řekl pravdu, jsem na vážkách, zdali jít cestou dotace a nebo nikoliv, mám velmi napjatý rozpočet a nebudu-li stavět svépomocí, nemiám šanci se do něj vejít. Je tu někdo ochotný se zkušenostmi, který by byl ochoten např. telefonicky svůj pohled na věc sdělit a podělit se o zkušenosti s NZU?

Děkuji!

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.