Vnitřní požární hydrant - prosím pomoc Revizáka, Tzbáka, Požárníka

Reklama
PV Pavel Vodný @pavel.vodny056 před 6 roky15.03.2018 21:07:00
Vnitřní požární hydrant - prosím pomoc Revizáka, Tzbáka, Požárníka

Dobrý den, řeším zapeklitý problém

Změna užívání stávající stavby (původní stav je bez hydrantů jen sklad) nově podle požární zprávy je potřeba doplnit dva vnitřní hydranty D25. (na vnitřní stávající pitný vodovod) Přípojka je stávající PE 32x3,0 DN25. Hydranty se dopojí na stávající rozvod vše bude v DN 25.
Požadavky na hydrant z hlediska požární normy dynamický přetlak 200kPA a průtok 0,3l/s


Tzbák vychází z normy pro výpočet vnitřního vodovodu ČSN 75 5455, kde pro hydrant D25 s tvarově stálou hadicí uvažuje proudnicí o ekvivalentním průměru 10mm pro který je požadovaný průtok už ale 1,0l/s a tlak 200Kpa (pro dva hydranty 2l/s) to by znamenalo ovšem zvětšit dimenzi vodovodní přípojky vodoměru a možná i řešit zvyšování tlaku :-/

Je možné použít u hydrantu D25 i menší proudnici? Třeba 6mm?

Kontaktoval jsem dva požárníky a dalšího tzbáka ale nikdo nic neviděl. Hledal jsem na netu. Našel jsem jen tohle
http://www.fce.vutbr.cz/TZB/vrana.j/ (u jednoho hadicového systému s hadicí o jmenovité světlosti hadice 25 mm se počítá s průtokem 1,0 l/s)

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.