Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zahradní domek svépomocí - amatér

Autor: Stanislav Lozka
Datum: 23.03.2018 21:06
uživatel: 119070


Plánuji postavit zahradní domek, který si hodlám koupit jako stavebnici . např něco takovéhoto: http://eshop.truhlarstvi-kopkas.cz/katalog/zahradni-domky/zahradni-domek-dan-kopkas-2-5-x-4-m-1-5-pristresek-zdk007/102/

Řeším však jak s minimem námahy a ideálně i peněz vyřešit základy a podlahu. Našel jsem si tento návod na základový rošt s využitím impregnovaných KVH fošen a OSB desky, který mi přijde pro mé účely srozumitelný a i amatérskými prostředky proveditelný: https://www.cestadreva.cz/diskuze/viewtopic.php?p=9626&sid=a88aee9d96230d8bdd9a825dac3dff88#p9625

Jen se mi tam nezdá to překrytí OSB deskou. Pokud to chápu správně domek bude stát na této desce a ta tak bude vystavena zboku vlivu počasí. Jako řešení se mi zdálo použít desky CETRIS 22mm, než jsem se někde dočetl, že vlivem vlhkosti dilatují (což asi i ty OSB desky), takže si nejsem jist, zda je vhodné ji kotvit k tomu rámu, jak se radí v tom článku.

Jinak ten základový rošt hodlám mít na zemních vrutech (2x3 kusů) bayo.s 600mm a v rozích asi ještě s 200mm prodloužením pro vyšší nosnost.

Kopat betonové patky se mi moc nechce, půda je kamenitá, ale doufám, že tím vrutem to projedu. Navíc v tomto rozměru chatky je když už možná už lepší rovnou kopat celé pasy, pokud mám jít do nezámrzné hloubky.

Chtěl bych požádat o případné podněty co dělat jinak, lépe, levněji, jednodušeji, případně zda někde uvažuji zcela zcestně.

Předem díky

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama