Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

výjimka z územního plánu

Autor: Jakub Valouch
Datum: 31.03.2018 17:03
uživatel: 120806


Dobrý den, chceme stavět přízemní dům ve staré zástavbě kde jsou převážně dvoupatrove domy ale jsou tam i přízemní. Stavební úřad nám nechce stavbu povolit protože v územním plánu je že musí být dodržena výšková hladina zástavby. Ale my přesto chceme přízemní. Dá se to nějak obejít nebo udělit nějakou výjimku? Děkuji za rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Pavel Šrom
Datum: 06.04.2018 13:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102764
reakce na ...
Záleží na tom, jakou formu zástavby určuje územní plán, popřípadě regulační plán a k němu příslušná vyhláška. Tu je nutno dodržet. To, jak bude stavba vypadat (jedno nebo dvě patra) neposuzuje stavební úřad ale orgán územního plánování (§ 96 b stavebního zákona). Ten vydává závazné stanovisko (pokud ovšem SÚ není zároveň orgánem územního plánování).

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.