Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Černý odběr?

Autor: Tomáš Sotona
Datum: 01.04.2018 21:19
uživatel: 127578


Ahoj potřebuji poradit
Dělám správce budovy ve firmě. V elektrické skřini jsme měli mnoho let dva elektroměry , jeden nový digitální elektronicky a ještě takový ten starý křižík mechanický . Věděl jsem , že ten mechanický měři odběr elektřiny 3 pokojovému bytu , který je také součastí budovy. Podle tohoto elektroměru nám i nájemník platil spotřebovanou elektřinu. V bytě jsou i přimotopy. Celé ty roky jsem žil v doměni, že spotřebu za celou budovu měři ten chytrý eletroměr a ten starý tam je jen jako podružné měření, aby se vědělo kolik spotčeboval ten najemnik , který pak platil stejně elektřinu nám .
Pak se ale začali dít věci , cca před měsícem navštěva z ČEZ montér, že potřebuje provést kontrolu elektroměru , to jsem bral jako normální v pohodě.
Ale minulý týden přijela k nám neoznačená dodávka, že jsou externí firma detektivové ČEZ na černé odběry měli kamery na hlavách prostě jak policie . A že máme černý odběr . A řekli mi, že ten mechanický elektroměr není žádné podružné měření , ale neevidovaný elektroměr zapojení přímo do sítě a z jejich hlediska černý odběr . Proto také ten ten elektroměr odvezli být odpojili a prý nás čeká velice tučná pokuta za černý odběr . Půjde to prý do sta tisic!!
A teď se ptám jestli tohle není všechno chyba CEZu? ten starý elektroměr byl za zaplombovanou časti kam se ani nikdo od nás nedostane a navíc byl také zaplombovaný Tak není to celé chyba ČEZU ? Ten nás však obvinil z černého odběru elektroměr odpojil a chce šilenou pálku peněz

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama