Občasná změna výkonu podkroví (temperování / vytápění)Dobrý den,
v rámci rekonstrukce staršího domu plánuji podlahové topení v přízemí a podkroví (celém domě). Protože nemůžu zvyšovat moc výšku podlahy, chci využít tento systém https://www.giacomini.cz/system-podlahov…
V podlahách přízemí je izolace 8cm polystyren, na něm cca 6cm beton. Na to přijde uvedená podlahovka s 16mm rozvody. Přízemí 7 okruhů 35 - 50m každý. Podkroví OSB podlaha, pod ní 25cm vaty. Podlahovka suchou metodou, tedy prakticky bez akumulace. 7 okruhů do 50-ti m každý. 2 teplovodní rozdělovače (přízemí a podkroví). Plynový kondenzační kotel, soláry s AKU nádrží.
Vzhledem k tomu, že podkroví nebude většinou využíváno, tak bych chtěl nějakým způsobem mít možnost regulovat teplotu v podkrovních místnostech. Tedy většinou temperovat (vytápět třeba na 15°C). A v případě jejich využití topit na běžnou teplotu cca 22°C.
Uvažuji o variantách:
1) Směšovacím ventilem nastavovat nižší/vyšší teplotu vody v podkroví. Tato varianta by neměla mít vliv na průtok a předpokládám že by nemusela rozhodit teplotu v přízemí?
2) Odstavit rozdělovač v patře. Tady nevím, zda je možné odstavit rozdělovač v patře, aniž bych si rozhodil průtoky v přízemí (z rozdělovače v přízemí bych si navíc vytáhl jeden nebo dva temperovací okruhy pro podkroví). Dokáže kotel detekovat, že je jeden rozdělovač uzavřen a snížit výkon čerpadla? Nebo by musel mít čerpadlo každý z rozdělovačů?
3) Do každé místnosti umístit termostat a zavírat/otvírat jednotlivé okruhy dle aktuální teploty. Podlahovka je sice nízkovrstvá, takže by mohla reagovat relativně pružněji. Ale stejně si myslím, že podkladní beton akumulovat bude, takže tohle asi moc dobře fungovat nebude.
Případně prosím o jiné doporučení. Také bych uvítal odkaz na správné zapojení sestavy kotel + aku nádrž + 2 rozdělovače. Předem děkuji za rady.