Diskuse ke článku: Vše se točí kolem kotlíkové dotace

Autor článku: Ing. Jan Blažíček, redakce
Plné znění článku: Vše se točí kolem kotlíkové dotace
Anotace článku: Kdo nemá své výrobky zařazeny na seznamu státem podporovaných zdrojů tepla, v programu pro který se vžil název „kotlíková dotace“, jako by nebyl. Přítomnost či nepřítomnost konkrétního kotle v této vybrané společnosti se rázem stala pro mnohé zákazníky prvotním kritériem výběru.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Kotlíkové dotaceJakub Nový24.10.2016 16:13
Re (2): memory refreshJosef Zapletal16.05.2016 22:28
Re: memory refreshDavid Rubeš04.05.2016 17:10
memory refreshJosef Zapletal04.05.2016 00:51

Příspěvky
Předmět: Kotlíkové dotace
Autor: Jakub Nový
Datum: 24.10.2016 16:13 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 123645
reakce na ...
zdravim,
kdo se v tech dotacich ma vyznat. Nevite odkud cerpat zdroje? Dostane kazdy kdo zazada o tu dotaci? Jaka je prumerna vyse dotace? Diky. Edit: Chce to asi hledat informace v jednotlivých krajích? Viz.:
http://dotace-jednoduse.cz/kotlikova-dotace-kralovehradecky/

Předmět: memory refresh
Autor: Josef Zapletal
Datum: 04.05.2016 00:51 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 105248
reakce na ...
Mnozí naši spoluobčané příliš nepochopily politiku vlády a myslí si, že koupí automatického kotle ušetří a otop díky štědrým dotacím. Tato akce dopadne stejně jako dopadly dotace do plynofikace nebo přímotopů. Situace na trhu s uhlím povede ke zdražení paliva pro automatické kotle a fakticky sblížení cen pelet a uhlí a o to právě jde , stát si dotací do kotlů zajistí odbyt výrobcům pelet a omezí nebo spíše zastaví jejich vývoz, tím se pomůže splnit podíl OZE na energetickém mixu. Samozřejmě cena pelet půjde nahoru s poptávkou. Pelety se budou proto vyrábět i z uměle pěstované biomasy na polích - což je také naplánováno v energetické koncepci. Příjemci dotací, kteří si koupí automat tak vlastně naplní státní energetickou koncepci a budou to oni kdo to všechno zaplatí. Ve skutečnosti se bude cena topení automatem blížit ceně topení zemním plynem.
Na dotacích vydělají jen ti, co si pořídí tepelné čerpadlo, a zoptimalizují otopnou soustavu, pro nižší teploty topné vody ti pak budou mít nízké provozní náklady. Cena ostatních paliv se díky útlumu uhlí fakticky přiblíží k ceně plynu, proto pro ty co mají volbu plyn nebo uhlí je nejlepší buďto tepelné čerpadlo nebo provozovat starý kotel až do roku 2022 a pak přejít na plyn popřípadě pořídit si slabý kotel pro přitápění dřevem , kterého se regulace netýká.

Předmět: Re: memory refresh
Autor: David Rubeš
Datum: 04.05.2016 17:10 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100339
reakce na ...
Ono to s uhlím není tak horké,jak pane Zapletale prezentujete.Samozřejmě,že cena uhlí půjde s cenou nahoru,tak jako každá komodita s poptávkou,nicméně si troufám tvrdit,že dotaci na automat na uhlí se vyplatí hlavně regionu kde se těží-tzn.Ústecký kraj.Je potřeba počítat,že těžaři začínají do ořechu 2 míchat hruboprach.

Předmět: Re (2): memory refresh
Autor: Josef Zapletal
Datum: 16.05.2016 22:28 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 105248
reakce na ...
Těžba uhlí bude klesat a tím jak klesá těžba pak logicky klesá i množství tříděného uhlí a tím roste jeho cena , samotná poptávka po tříděném uhlí růst v tomto případě nemusí a ona také neporoste. V každém případě blízkost dolů ještě neznamená výhodnost paliva, zvláště pak, když dodavatel tříděného uhlí pro domácnosti - Bílina bude v budoucnu monopol , protože jedině tam se prolomily limity a velká část ostatních dolů bude během příštích 10 let končit a nové doly stát již otevírat nechce.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czRozsah použití tepelného čerpadla a topný systém VI.Potřebují vaše plastová okna již nutně seřídit nebo opravit?Jak se vyrábí sádrokarton u MělníkaTradiční český výrobce dveří CAG představí své novinky na veletrhu FOR HABITAT