Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Palubky na štít

Autor: Petr Švec
Datum: 20.04.2018 11:45
uživatel: 119517


Dobrý den,
chystám se starý zděný štít obložit pomocí palubek. Bude to čistě estetická záležitost - bez zateplení.
Vzhledem k tomu, že stěna pod štítem je zateplená a je tedy mezi ní a štítem cca 14cm schod, tak schci použít rošt s kontralatěmi, abych dostal palubky co nejdále od zdi a tento rozdíl minimalizoval. Na tom schodu nad zateplením bude oplechování. Palubky budou orientovány svisle. Materiál severský smrk 112 x 19mm. Nejdříve tedy přišroubuji na fasádu svislý rastr z latí, do něj potom vodorovný rastr a na něj přijdou přišroubovat palubky.
Má otázka zní, v jakých roztečích mám rastr udělat?
Dále bych pak moc uvítal nějaké rady ohledně detailů - ostění oken - jak a čím utěsnit k rámu okna? Jak řešit nároží? Jak ukončit palubky nad plechařinou (nad zateplením?) Zaříznout pod nějakým úhlem? Spodní hrana palubek bude nad plechem "ve vzduchu" - kolik tam nechat kvůli případnému sněhu apod.?
Moc díky za případné rady... Petr Švec

PS: omlouvám se za špatné zařazení příspěvku, všiml jsem si pozdě..

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama