Podlahové topení + radiátory-prosím o radu .

Rubriky:

Reklama
AL Antonín Liška @antonin.liska951 před 6 roky27.04.2018 16:27:00
Podlahové topení + radiátory-prosím o radu .

Dobrý den,
Bohužel jsem se,podle všeho, stal vzorovým případem neodbornosti při zapojení topné soustavy.Rád bych se zeptal na možná řešení..
Podlahová plocha je dole cca 55m2,kde jsou umístěny 3 okruhy PT.
Horní patro je osazeno radiátory.
Vytápění kotlem na uhlí(klasickým ne-automatickým).
Topenář mi na každý okruh podlahovky zasekal do zdi termohlavice.
Měsíce mi podlahovka netopila,jen asi 10cm od začátku vyústění první trubky do podlahy pod hlavicí.
Včera mi to celé předělal s tím,že špatně umístil čidlo(dal ho na špatnou trubku-prý se díval do návodu a teď to bude fungovat.)
Jenže je tu další vtip.
Pokud se nepletu,podlahové topení potřebuje ke správnému topení stálou cirkulaci a tím i dohřívání vody.
Můj kotel je ale zapojený na čerpadlo,které po dosažení 70C sepne a prožene vodu radiátory a podlahovkou a po spadnutí teploty vypne.
Pokud ale doma nejsem anebo zatápím a roztápím celý systém,čerpadlo nejede a to se děje na topení,které má stále obíhat poměrně často.Zdá se mi,že voda v podlahovce musí zákonitě rychle vychladnout a než se "dočká" nové teplé vody z čerpadla,nemá šanci kontinuálně nahřívat podlahu.
Proto,jsem se dohodl s topenářem,že by mi dal na okruh podlahovky vlastní čerpadlo,které by jelo neustále a nějaký směšovač,aby tam šla správná teplota vody-což je můj další dotaz.
Jak se v termohlavici namíchá voda na 40C sama?
Co když topím na 80C což je v zimě potřeba?
To jde do trubek vařící voda?
Zajistí se stálý průtok vody v podlahovce s jedním čerpadlem pro radiátory i podlahovku zároveň nebo je potřeba přidat zvlášť jedno čepadlo pro PT?
Mně se druhá varianta zdá rozumnější ale nejsem si naprosto jistý.
Omlouvám se za svoji neodbornost,jsem laik a v topení se moc neorientuji,jen to,co jsem vyčetl.
Děkuji mnohokrát za odpověď.
Tonda

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.