Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Odbor hlavního architekta Hradec Králové

Autor: Aleš Podaný
Datum: 04.05.2018 08:33
uživatel: 127765

Dobrý den
Tímto bych chtěl poprosit někoho znalého stavebního práva o pomoc.Minulý rok 4/2017 jsme se rozhodli pro koupi st pozemku a stavbu RD typu bungalov v obci Pšánky.Před koupí pozemku jsme si koupili projektovou studii domku a zašli s ní na stavební úřad.Tam nám bylo sděleno že na pozemku není žádné omezení pro výstavbu RD a že tam domek budeme moci postavit.Později nám vydali i jakési potvrzení pro banku...Zadali jsme tedy vypracovat projekt,vyřídili potřebná stanoviska a 2/2018 jsme podali žádost na stavební úřad.Žádost nám byla vrácena s tím,že potřebujeme od 1/2018 vyjádření odboru hlavního architekta.Tak jsme 3/2018 podali žádost o vyjádření hl. architekta.Po 60ti dnech tedy 5/2018 nám bylo sděleno že nám stavbu bungalovů nejspíš nepovolí,že nezapadá do stylu vesnice či co ...ještě není stanovisko vydané ale moc dobře to nevypadá.Poradíte jak postupovat v případě vydání nesouhlasné stanoviska? Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
David Bukač21.12.2018 15:24
Pavel Šrom14.06.2018 13:15
Pavel Šrom14.06.2018 12:58
bob svaton04.05.2018 11:35
Aleš Podaný04.05.2018 10:30
bob svaton04.05.2018 10:20
Aleš Podaný04.05.2018 10:05
Jozef Homola04.05.2018 09:58
Aleš Podaný04.05.2018 09:52
bob svaton04.05.2018 09:48
Jozef Homola04.05.2018 09:39

Datum: 21.12.2018 15:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129271
reakce na ...
Ano bohužel těchto zkušeností podle mého bude mít hodně lidí. My jsme měli také vše domluveno a teď děláme už asi 4. návrh. Dejte pár arogantních neschopných úředníků do jednoho kanclu a dejte jim fukci a vznikne odbor hlavního architekta Hradce Králové. Neporadí jak to udělat tak, aby to bylo pro všechny schůdné, jen se podívají na Google na leteckou mapu jaký tvar mají střechy okolo a jaký směr má silnice a to jim stačí k rozhodnutí o architektuře všech nových domů v dané lokalitě. To ještě říkali, jak konečně dají všemu správná pravidla. Bez obálkové metody se dneska člověk asi ničeho nedomůže, do vesnice se sedlovou střechou povolili bungalov, ale patrový dům se sedlovou střechou ne. Takže záleží koho kdo chytne a jak se vyspí, vše je na zlovůli úředníka.

Autor: bob svaton
Datum: 04.05.2018 09:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120077
reakce na ...
ani se nedivim. zde mate vynatek z uzemniho planu

"Při výstavbě bude nutné respektovat krajinný ráz obce, dodržovat architektonické pojetí a venkovský charakter obce"

bungalovy jsou nejvetsi hnus nasich obci spolu s podnikatelskym barokem

Datum: 04.05.2018 10:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Chcete mi tedy tvrdit že mám postavit polorozpadlou Chaloupku s doškovou střechou?Mimo jiné se v projektové dokumentaci uvádí že domek je v souladu s územním plánem obce...je to kousek od nové zástavby atd... To že se někomu nelíbí bungalov-Vemte to obráceně.Jdete na stavební úřad kde Vám řeknou že na pozemku můžete postavit dům který se líbí Vám.Pozemek koupíte,proinvestujete nemalou sumu peněz a najednou tam nemůžete postavit dům který chcete ale bungalov který se Vám nelíbí ... Bylo by to v pořádku?

Datum: 04.05.2018 10:20 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
proc polorozpadlou chaloupku? proste tomu trosku upravte uhel strechy tak aby se to tam hodilo. u nas se zase nestavi baraky s rovnou strechou. koukam ze uz tam na jihu jeden takovej hruza bungalov stoji tak asi proto tam dalsi nechteji povolit

Datum: 04.05.2018 10:30 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
V úhlu střechy problém nebude...Asi to nedokážu posoudit úplně objektivně ale ten bungalov se tam hodí mnohem víc než dvoupodlažní vysoký dům...Jestli na to koukáte je to p.c.584 ... jde mi spíš o to jestli mám v případě vydání negativního stanoviska právo na nějaké odvolání.Popřípadě aby to posoudil i někdo jiný...

Datum: 04.05.2018 11:35 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
urcite existuje nejaky odvolaci organ. ja jsem na bungalovy alergickej protoze u nas postavili asi dvacet takovejch tech debilnich dvoubytovejch bungalovu s jednim popisnym cislem kvuli zastavenosti plochy. no hnus nejvetsi.

Autor: Pavel Šrom
Datum: 14.06.2018 12:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102764
reakce na ...
Právo bránit se samozřejmě máte. Ale proti samotnému negativnímu stanovisku orgánu územního plánování se bránit nemůžete. Stanovisko doložíte stavebnímu úřadu, ten vydá s největší pravděpodobností rozhodnutí o nepovolení stavby a až proti tomuto rozhodnutí se můžete odvolat. Takže proces na několik měsíců. Doporučuji zajít na orgán územního plánování a domluvit se na vzhledových úpravách domu tak, aby to prošlo.

Autor: Jozef Homola
Datum: 04.05.2018 09:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Obec Pšánky má hlavního architekta? Kdo ho platí? S nadsázkou řečeno, zcela demokraticky požadujete vyměnit hlavního architekta tvrzením, že je proti Vám zaujatý. Tímto stylem totiž obce budou na "jedno brdo" podle přání někoho.

Datum: 04.05.2018 09:52 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Není to hlavní architekt ale odbor hlavního architekta na magistrátu města Hradce Králové.Nejde mi do hlavy ze mi stavebni úřad řekl že domek postavit můžu a teď mi na jiném úřadu řeknou že ne... Pšánky mají schválený územní plán a v něm se výstavba bungalovů nezakazuje ani neomezuje...jestli jsem teda Dobre Koukal.Taky mi nejde do hlavy jak někdo od stolu může rozhodnout o tom co se v obci kde nikdy nebyl nemůže postavit...když i obec v zastoupení starostky to schválila...

Autor: Jozef Homola
Datum: 04.05.2018 09:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Zde pro odlehčení tématu stavba, která zapadá do krajinného rázu. Co na to hlavní architekt?
https://www.google.cz/search?q=tyka%C4%8Dova+stavba+atomov%C3%A9ho+bunkru&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiRo4-_yuvaAhWO2qQKHeu-Cq4QsAQITw&biw=1429&bih=959#imgrc=dUIe2l1jz434dM:

Autor: Pavel Šrom
Datum: 14.06.2018 13:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102764
reakce na ...
Stavební úřad vám pravděpodobně řekl, že pozemek je určený pro výstavbu rodinného domu. Jestli tam opravdu může být vyplyne až ze stavebního řízení nebo ohlášení. Jedním z dotčených orgánů, který ke stavbě vydává závané stanovisko je od 1.1.2018 i orgán územního plánování. Ten nerozhoduje o tom, co lze postavit, ale vydává závazné stanovisko o souladu stavby s územním plánem obce, jako podklad pro povolení stavby stavebním úřadem.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.