Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

ČEZ nástřešák

Autor: Veronika Šmejkalová
Datum: 15.05.2018 10:51
uživatel: 127815


Dobrý den, koupili jsme starý dům a chceme ho rekonstruovat. Jelikož se na zdi nachází nástřešák, chtěli jsme po ČEZU, vyřešit tuto situaci. Jelikož je nástřešák připevněn i do trámů ve střeše, které jsou shnilé, kvůli zatékání vody po nástřešáku, provedeme nakonec rekonstrukci celé střechy. Chtěli jsme tedy přeložit kabely, které jsou v úrovni střechy budníku na sloup, což nám ČEZ sdělil cenu 100tis. Kč. Na koupi i rekonstrukci domu jsem si půjčili a nemáme zbytečných 100tis. Kč a navíc je celé vedení majetkem ČEZU až po hodiny, tak proč bych jim měla něco platit. Budník, který se zde nachází chceme zbourat a místo něho udělat dva stejné budníky, povolení na opravu již máme a jelikož se nacházíme v CHKO, tak i povolení od CHKO. ČEZU se však budníky nelíbí a chtějí, abychom zde udělali střešní okna nebo budníky zapustili více do střechy, což se nelíbí mně. Začarovaný kruh. Nevím, co s tím, stavbu máme povolenou a ČEZ, ať si nástřešák zařídí jak chce, já budníky předělávat nechci, navíc do teď to nevadilo, myslím budník. Přijde mi to jako boj s větrnými mlýny. No je vidět, že velké firmy si tu mohou dělat co chtějí a normální člověk s tím nic neudělá. Mohou mi z ČEZU nařizovat, co a jak mám na svém domě opravit? A co ty shnilé trámy, mám vůbec možnost žádat náhradu škody?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama