Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Zamodrání - Čím odstranit ?

Autor: Tomaš Petrovský
Datum: 21.05.2018 08:00
uživatel: 127836


Zdravím,
V současné době obnovuji chalupu a chtěl jsem tam dat nějakou dřevěnou přírodní podlahu. Vybral jsem borovicové prkna, kterých odstín mi nejvíc vyhovoval. Bohužel, jak skoro každý dospěly mam i jiné povinnosti, a nemam čas furt být na chalupě. Po víceméně třech týdnech od nákupu na několika procentech materiálů vznikly tmavomodré skvrny a četl jsem, že může to být zamodraní dřeva. Je nějaký naturální, „eco“ způsob zbaveni se tohoto problému, nebo zůstavují mi jen chemické prostředky? Nechci tohoto skrývat, chtěl bych ponechat původní, přírodní barvu.

Tomaš

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Honza Horák
Datum: 30.05.2018 11:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127879
reakce na ...
Měl jsem podobný problém... Nemyslím si, že by to šlo odstranit "eco" způsobem. Já jsem stavěl pergolu a taky se mi objevili skrvny na dřevě.. zkoušel sem SAVO, i drahý Bochemit, Lignofix, ale moc to nezabíralo a bylo to drahé. Ale pak jsem narazil někde na internetu na přípravek Weiss Holz nebo Holz weiss, už si to přesně nepamatuju, ale fakt fungoval což jsem fakt nečekal a byl levnější v porovnání s ostatníma. Tak snad jsem poradil..

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama