Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Vyrovnání podlahy pomocí Liaporu

Autor: Filip Elias
Datum: 22.05.2018 13:23
uživatel: 127848


Zdravím,

chystám se na rekonstrukci bytu 3+1, cca 80 m2 a nejsložitější bude vyrovnání podlahy. Vzhledem k ceně a statice (byt se nachází v 4.NP) jsem se rozhodl pro vyrovnání podlahy suchou cestou - Liaporem frakce 1-4 mm, na který bych dal OSB desky ve dvou vrstvách po 12 mm, mirelonovou kročejovou izolaci a plovoucí podlahu. V bytě jsou do konce června 2018 nájemníci, tudíž neznám přesnou skladbu současné podlahy, ale údajně by měla být tvořena dřevěnými fošnami a nášlapné vrstvy tvoří linoleum a dřevěné parkety. Pokud má někdo zkušenosti s takovouto úpravou, rád bych se zeptal na několik otázek:

1.) Je třeba odstraňovat dřevěné fošny a vysypat celý prostor Liaporem nebo je stačí zasypat? Při druhé variantě odpadne nutnost staré fošny vytrhávat a zároveň ušetřím na materiálu. Na druhé straně se ale může snížit světlá výška, což může být problém u otvorů na dveře.
2.) Celý prostor chci udělat nejednou tak, aby pod interiérovými dveřmi nebyly prahy. Je nutno nějak oddělovat podsyp mezi místnostmi nebo je možné celou podlahu položit najednou?
3.) Jaký materiál položit na podsyp? Stačí pro normální zatížení dvě vrstvy z OSB desek čili celkem 24 mm?
4.) Je možné použít podsyp z Liaporu i v místnostech se zvýšenou vlhkostí (koupelna, WC, kuchyň)? Tady jsem taky na vážkách, jestli alespoň v případě koupelny a WC nepoužít jako nášlapnou vrstvu keramickou dlažbu. Lze dlažbu položit i na OSB desky?
5.) Plánuji také novou elektroinstalaci a s tím spojené nanesení nových omítek. Je dobré nanést omítky před vyrovnáním podsypem a položením OSB desek? Zatahovat omítky až pod úroveň OSB desek?
6.) Jaká je optimální tloušťka mirelonové kročejové izolace? Uvažoval jsem 5 mm. Má to vliv na akustickou izolaci, pokud je pod podlahou podsyp? Je potřeba pod mirelon pokládat hydroizolaci z polyetylenové fólie?
7.) Předpokládám, že je potřeba oddělit podlahu i od svislých konstrukcí. Je třeba takto oddělit i podsyp? Jaký materiál pro to zvolit?
8.) Zvládne to průměrně manuálně zručný člověk s latěmi a vodováhou nebo je lepší si na to najmout člověka resp. firmu, která s tím má zkušenosti?

Předem děkuji za Vaše odpovědi a rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Milan Galandak
Datum: 18.01.2019 12:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129468
reakce na ...
Dobrý deň,
môžem sa spýtať, ako ste to nakoniec celé realizovali ?

ďakujem :)

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama