Vyúčtování tepla

Rubriky:

MS Markéta Suchá @marketa.sucha

před 3 roky

Vyúčtování tepla

Dobrý den, ráda bych se zde poradila ohledně vyúčtování tepla za rok 2017.
Zkoušela jsem si vyhlášku nastudovat i si vyúčtování propočítat, ale stále marně přemýšlím o důvodu navýšení.
Je uvedeno pokud je -20% pod průměrným nákladem nebo +100% nad průměrným nákladem, tak jsou náklady na teplo upraveny korekčním koeficientem, protože se domácnost nevešla do limitních hodnot.
V našem případě byla spodní hranice 150 za 1m2 a horní hranice 370 za 1m2. Naše domácnost se vešla do tohoto rozmezí s náklady 317 za 1m2. Tedy cca 70 %. naše vyúčtování však bylo upraveno korekčním koeficientem, který náklady naší domácnosti zvedl na horní hranici 370 za 1m2 tedy 100% a připlácíme přes 4000,- k našemu skutečnému nákladu za topení. I když se skoro všude v článcích uvádí, že když nejsou překročeny limitní hodnoty, tak spotřeba vychází z náměrů na měřidlech. Může mi prosím tedy někdo vysvětlit, proč byl tento korekční koeficient přidán i k našemu vyúčtování, když jsme nepřekročili limitní hodnoty. Vyúčtování má být spravedlivé pro ty, kteří netopí málo ani moc a pro nás je cena ještě o dost navýšena. Myslíte, že to jsou rozpočítané náklady ostatních domácností a vyúčtování je správné? Na správě nemovitostí nám bylo jen řečeno, že všichni platí hodně, protože je to počítáno poprvé podle nové vyhlášky. Děkuji za jakékoliv vysvětlení.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.