Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Voda v bazenu do ruzova

Autor: Petr Stovik
Datum: 18.06.2018 16:05
uživatel: 127970


Dobry den,vcera jsem napustil bazen ze studny(z vrtu).Dal tam chlor shok,snazil se upravit ph a dal do plovaku tablety.Mel zapnutou piskovou filtraci.Dneska rano jsem odkryl vodu a cista.Zapnul filtraci a za dve hodiny ruzova voda.Ph sem meril a take ruzove.Nevite prosim Vas co s tim?Mockrat dekuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jan Mrskoš
Datum: 01.07.2018 04:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126515
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Voda z vrtané studně obsahuje železo. Chlór urychluje oxydaci železa na rez, ten zbarví vodu až někdy do černa (obr.). Nejlépe tedy si vyčerpanou vodu v nějaké nádrži nechat nejdřív odstát s přidáním chlóru, rez spadne ke dnu během 2-3 dnů, čistou vodu pak odebrat pár cm nad dnem.

Pokud se dostane železo s čerstvou vodou až do bazénu, stejně postupovat, nechat rez v klidu sedimentovat, dno pak odsát. K sedimentaci pomůže také zázračný kamenec (to co naši otcové používali na zastavení krve po holení), krásné ledové krystaly nebo rozdrcený, srazí veškeré chemikalie ke dnu, pak odsát.

Obrázky ukazují první vodu (čerpané několik dní z vrtané studně) po důvěřivém přidání chlóru, druhý obrázek vykurýrování vody kamencem po 5 dnech.

Pokud se železitá voda po vyčerpání hned filtruje, rez zasytí filtr během několika dnů, způsobí filtr neprůchodný. S chlórem pak opatrně, pro odstranění řas se radši spolehnout na skalici modrou a kamenec. Nevýhoda - velmi levné
(V kamencovém jezeře u Chomutova žádné řasy nerostou, pro lidi zdravotně nezávadné.)

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama