Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Základy pod terasu

Autor: Klamer Ka
Datum: 23.06.2018 14:51
uživatel: 125620

Fotogalerie:

Dobrý den

U našeho RD nemáme projektantem řešenu terasu, u vstupu máme vymyšlené dva betonové schody, což nechceme. Proto uvažuji, jak udělat přípravu a terasu obecně.

Chceme terasová prkna, pravděpodobně dřevoplastová (vedle terasy bude bazén). Zvažuji tedy vykopat dva pásy o šířce 200mm a hloubce 500mm, tyto zaliju betonem (koupím kari síť, kterou nařežu na pásky a na kolmo postavím na zpevnění.

Na tyto pak kolmo položím profily (vhodným podložením udělám spád od domu) v pravidelném rozestupu a na ty pak kolmo zase terasová prkna.

Rád bych zjistil, jestli je tato myšlenka OK a nemám jasno v:

1) Profily mezi beton a prkna ze dřevěných trámů, nebo jekl? Jaký rozměr?
2) Rozměr betonového pásu OK, nebo větší? Mám udělat po celém obvodu, nebo stačí jen pásy dle obrázku?
3) Jednotlivé rozestupy OK?
4) Jak napojit na RD? Udělat nějakou dilataci?
5) Udělat něco úplně jinak?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Tomáš Velecký24.10.2018 15:15
Klamer Ka23.06.2018 18:24
Jozef Homola23.06.2018 18:06

Datum: 23.06.2018 18:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Doporučuji to dělat bez betonu a kari sítí. Ušetříte na financích a možná to bude vypadat lépe. Zapátrejte na webu jak se dělají terasy z dřevoplastových prvků. Viz ukázka podklaných hranolů.
https://www.hornbach.cz/shop/Tvorba-zahrady-a-tvorba-krajiny/Stavba-terasy/Terasova-prkna/Podkladni-hranoly-pro-terasova-prkna/S12258/seznam-zbozi.html

Autor: Klamer Ka
Datum: 23.06.2018 18:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125620
reakce na ...
Zdravím

Na řešení jsem se koukal a narazil prakticky na tři varianty.

1) Zhutnění, vysypání štěrkem/struskou a položení podkladových profilů buď přímo, nebo položit na rozmístěné dlažební desky.
2) Pokládání na jakési plastové terasové podložky v určeném rastru, které se šroubováním výškově nastaví.
3) Vybetonování buď patek jen v místě ukotvení, nebo základové pásy

Já mám bez betonování strach, že bude při jiných variantách pořád něco vrzat :o)

Autor: Tomáš Velecký
Datum: 24.10.2018 15:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125460
reakce na ...
Zdravíčko, jak jste nakonec situaci pořešil?

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama