Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Výška terénu

Autor: Ondrej Sulak
Datum: 29.06.2018 15:58
uživatel: 124953

Zdravím,

měl bych dotaz ohledně výšky terénu a založení roštu pro provětrávanou fasádu. Stavíme dům ze skeletu s provětrávanou fasádou a finálním obkladem ze dřeva a líbí se nám, když je finální obklad dotažen až k terénu. Bohužel nevím jak je to řešeno zateplením.
Realizační firma mi říká, že dřevěný obklad nejde dojet až k zemi.
Všude čtu, že pasnice ( nejnižší kus dřeva) musí být cca 30cm nad upraveným terénem. To se mi moc nelíbí a i když si vygooglím různé domy s dřevěnou provětrávanou fasádou, vidím ji dojetou až k zemi, což by se nám líbílo, ale v tom případě nevím jak je řešeno zateplení soklu.

kdyby někdo věděl, měl nějaké výkresy, nebo se s podobnou situací setkal, byl bych rád za cenné rady..

děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ondrej Sulak30.06.2018 08:12
jenda dibes29.06.2018 22:19

Datum: 29.06.2018 22:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100322
reakce na ...
Ono těch 30 cm má jednoznačný duvod. Je to odstřikující voda , vzlínání atd. Mám knihu o dřevostavbách a tam uvádějí 60 cm od země. Jak se říká každý svého štěstí strujcem.

Autor: Ondrej Sulak
Datum: 30.06.2018 08:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124953
reakce na ...
díky za názor

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.