Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

TČ země-voda - kolektor v obecní komunikaci

Autor: Mara Kara
Datum: 01.07.2018 21:05
uživatel: 111795

V naší ulici se připravuje rekonstrukce plynovodu a domovních přípojek. Pod plynovodem je uložena kanalizace. Napadlo mě, zda by bylo možné mezi kanalizaci a plynovod položit smyčky zemního kolektoru pro TČ. Věřím, že teplá splašková voda by pomáhala regenerovat zemní kolektor. Ulice je obecní a je mi jasné, že bez souhlasu vlastníka a zřejmě i vlastníků IS to realizovat nepůjde. Uvědomuji si, že tento nápad má jen malou naději na úspěch, alespoň mi to všichni v rodině tvrdí, a myslím, že mají pravdu. Tedy, než začnu mařit čas, peníze a běhat po úřadech, tak jsem si říkal, že bych napsal do zdejšího fora, které léta po očku sleduji.

1) Dává to smysl z hlediska "technického", tzn. bude kanalizace regenerovat zemní kolektor?

2) Jak začít s projektovou přípravou? Na jaký úřad by jste šli jako první, případně jakou firmu oslovit pro vypracování proj. dokumentace?

Budu vděčen za každý přínosný komentář.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Karel Technik02.07.2018 06:04
Filip Filip01.07.2018 23:13

Datum: 01.07.2018 23:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Svůj energii nasměřujte úplně jiným směrem. Vaše rodina je velmi soudná. Naděje na úspěch je nulová. Technicky vzato, jistý energetický přínos by byl, jenže byste ho kradl z cizího. Filip

Autor: Karel Technik
Datum: 02.07.2018 06:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120043
reakce na ...
Dobré ráno,
jako myšlenka je to dobré. Krást teplo z kanalizace je poněkud svérázné, ale určitě lepší než rozkrádání veřejných financí. Myšlenka tazatele vůbec není nerealizovatelná. Šel bych na to ale uplně jinak. Vždy existují oficiální a i neoficiální postupy. Mě se tím neoficiálním povedlo natáhnout měděné potrubí do blízkého potoka ( příprava na tepelko voda-voda) dokonce v silnici první třídy. Je tam dodnes, nakonec mám vzducháč….Ve vašem případě bych jako největší riziko neoficiálního řešení viděl dočasnou životnost do doby opravy-výměny plynovodu nebo i kanalizace. Správci těchto sítí při své činnosti váš kolektor budou ignorovat....Ale mohou to být desítky let......Hodně štěstí.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.