Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Zahradní Krb z KB Bloku

Autor: Miroslav Černý
Datum: 15.07.2018 00:11
uživatel: 128088


Dobrý den,
mám v plánu postavit zahradní krb z KB Bloků, musím použít na výplň nějaký speciální žáruvzdorný beton, nebo stačí obyčejný se štěrkem? Četl jsem na internetu, že žáruvzdornost zlepšuje portlandský cement? Nebudou tam nějaký obr ohně, jen na opečení buřta a tak.. Děkuji za odpověďi..

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Ondra Brichta
Datum: 26.07.2018 06:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117952
reakce na ...
Pokud jste četl, že portlandský zvyšuje žáruvzdornost, tak můžete být úplně v klidu, protože KB Blok je cementu plný..čím více cementu, tím větší žáruvzdornost :-) .. a teď vážně. Pokud bude plnivem KB Bloku křemenná frakce, tam to časem stejně praskne, jinak obecně čím menší tvarovky, ze kterých se topeniště sestaví, tím lépe. Čím je větší plocha, tím je větší riziko trhlin, protože se tvoří lokální extrémy v pnutí materiálu.
Větší žáruvzdornost mají hlinitanové cementy, které se v průmyslu s oblibou využívají pro vysokou počáteční pevnost, ovšem poslední dobou se zjišťuje, že z dlouhodobého hlediska se pevnost snižuje. Spíš než cement tomu pomůže plnivo bez křemene.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama