Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Mira hluku a vibraci noveho vytahu v puvodni sachte

Autor: Jiri Krivanek
Datum: 20.07.2018 07:14
uživatel: 128122


Dobry den,

bydlime v prvorepublikovem dome s puvodnim vytahem. Loznice nam sousedi s vytahovou sachtou a o patro vyse je strojovna vytahu.
Kazdy den (vcetne svatku/vikendu) nas v noci a brzy rano budi vytah - sepnuti motoru i zabrzdeni vtahu vydava pomerne intenzivni zvuk, ktery je v blizkosti sachty i 'hmatatelny' (vibrace).
Mezi nami a vytahovou sachtou je velmi tenka stena (podle zakresu 10cm).
Pokud se pri renovaci 'pouze' vymeni vytah a motor - nebude dale dochazet k sireni neprijemnych az intenzivnich zvuku vytahovou sachtou? Neni potreba vytahovou sachtu lepe odizolovat?

Dekuji
JK

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiri Krivanek20.07.2018 11:26
Václav Vaněk20.07.2018 07:55

Příspěvky
Autor: Václav Vaněk
Datum: 20.07.2018 07:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100536
reakce na ...
Dobrý den,
podle údajů, které uvádíte se jedná o výtah, na kterém jsou použity komponenty, které samy o sobě hluk při zastavení a rozjezdu výtahu vydávají - zejména jde o brzdu výtahového stroje, ale také stykače ve výtahovém rozváděči.
K vaší otázce:
ano, hluk by se měl výrazně snížit za předpokladu, že nový pohon bude umístěn ve stávající strojovně, ne tedy v horní části výtahové šachty. Pokud bude pohon dobře uložen na podlaze strojovny, pak nebude vydávat téměř žádný hluk ( samozřejmě otáčky elmotoru slyšet být mohou, ale až na delší vzdálenost. Elektrické přístroje pak nevydávají žádné "rány". Pokud by však existovala možnost, doporučil bych vnitřní izolaci stěny výtahové šachty, která přiléhá k vaší ložnici a možná i dalším, které jsou umístěny pod vámi. Rozhodně bude zapotřebí po výměně výtahu - provedení Podstatné změny provést změření úrovně hluku - to by mělo být součástí dodávky a instalace. Problémy s hlukem se vyskytují velmi často a blíže je možné upřesnit úpravy až po šetření přímo na místě.
Václav Vaněk
soudní znalec

Autor: Jiri Krivanek
Datum: 20.07.2018 11:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128122
reakce na ...
Dekuji Vam moc za rychlou a kvalitni odpoved!

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama