Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zelená voda přes filtraci

Autor: Jana Holubova
Datum: 23.07.2018 19:44
uživatel: 128142


Máme novou filtraci.. Dala jsem do ní cele balení písku.. Máme teď zelenou vodu. Dala jsem do ní chlor šok. Voda průzračná. Vysavačem jsem chtěla vyčistit dno přes filtraci ale zpět do bazénu teče opět zelená voda. Co je špatně.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jan Mrskoš
Datum: 27.07.2018 11:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126515
reakce na ...
Pokud odsáváte zelený kal, ten je velmi jemný a proto se dostane skrz písek zase zpět do bazénu. Odsávání skrze písek jde jen do určitého stupně. Jakmile se pozoruje "kouřové" přívaly, je nutno přepnout na direkt odpad, pochopitelně se hodně vody pak ztratí. Tedy postupovat na několikrát, půl na půl, a pokaždé zpětně vyprat písek. A dále filtrovat - a dále propírat. Trpělivost především.

Pro příště se radši zelenosti vyvarovat - nejlépe (a nejlevněji), nějakým algycidem (nejlépe a nejlevněji) skalicí modrou.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama