Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Výpověď smlouvy

Autor: bohuslav dokoupil
Datum: 26.07.2018 17:31
uživatel: 128160


Dobrý den, měl bych dotaz ohledně výpovědi smlouvy u stávajícího dodavatele. Smlouva byla uzavřena na 24 měsíců, měl jsem tedy v úmyslu podat výpověď standartně 3 měsíce dopředu. Když jsem si však pročítal VOP, je tam uvedeno, že pokud zákazník před uplynutím oněch 24 měsíců nevypoví smlouvu, ze smlouvy na dobu určitou se stává smlouva na dobu neurčitou s výpovědní dobou 6 měsíců..Prosím o radu, jak to vlastně je.
Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jan Schindler
Datum: 26.07.2018 22:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115116
reakce na ...
Dobrý den,
zavázal jste se odebírat energii po dobu 24 měsíců. Do té doby můžete pouze odstoupit od smlouvy třeba kvůli zvýšení ceny, insolvenci obchodníka, nevrácení přeplatku po upomínce atd. , Po uplynutí 24 měsíců (od výročí začátku dodávek je uvedeno na prvním vyúčtování) lze kdykoliv podat výpověď a za šest měsíců od následujícího měsíce budete mít nového dodavatele. Prakticky můžete po uplynutí závazku si vybrat nového dodavatele a podepsat s ním smlouvu, on vše za vás vyřídí.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama