Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

podlaha maringotky - skladba

Autor: Zbyněk Veselý
Datum: 22.08.2018 11:13
uživatel: 128293


Právě provádím opravu podlahy maringotky a potřeboval bych poradit s její skladbou. Jediné co zachovám z původní podlahy je dřevěná konstrukce z hranolů o průřezu 4,5 x 10 cm. Jsou od sebe vzdálené většinou 55 cm. Leží na ocelovém rámu podvozku.
Když už to dělám, chci to udělat pořádně a trvanlivě, proto pečlivě rozmýšlím jakou skladbu a zateplení zvolit. Chtěl bych použít ekologické materiály, ze kterých se neuvolňují škodliviny. Budeme tam přespávat s rodinou. Líbí se mi idea difuzně otevřených skladeb obvodových stěn a chtěl bych to samé aplikovat na podlahu, ale o difuzně otevřených podlahách jsem na internetu nic nenašel. Nejsou běžné.
Popíšu jakou skladbu uvažuji postupně od interiéru směrem dolů - ven:
1. pochozí vrstva - ještě nejsem rozhodnutý - asi dřevěné palubky, v místě kamen něco nehořlavého.
2. neprůvzdušná folie
3. OSB deska na zaklopení
4. dřevěná konstrukce vyplněná skelnou vatou Pureone
5. spodní zaklopení nějakým difuzně otevřeným materiálem - asi dřevovláknitou deskou
6. membránová folie (střešní)
7. bude potřeba nějaké odvětrané opláštění, které by odolalo hlodavcům ? - to se mi po pravdě nechce dělat, ale nechat na povrchu jenom membránu by taky nebylo dobré.

Dřevěná konstrukce poskytuje 10cm vysoký prostor pro tepelnou izolaci. Můžu celý prostor vyplnit tepelnou izolací, nebo je potřeba nechat vzduchovou mezeru? Původně tam byl jen 6cm pěnový panel (nevím co to je za materiál - něco z roku 1990, asi to nebude nic zdravého)

Je vůbec dobré dělat difuzně otevřenou podlahu, když ze spod od země přichází vlhkost? nesvítí tam slunce, plevel může vyrůst a dotýkat se když bude rosa. Jakou mám ale jinou možnost? difuzně uzavřenou skladbu? zabednit podlahu vzduchotěsně z obou stran a doufat, že aktuální vlhkost se tam v zimně nevysráží a nenapáchá škody? Původní spodní zaklopení bylo řešeno dřevotřískou - ještě jsem ji neodstranil, která je na okrajích a v rozích maringotky rozšklebená a ulámaná, takže tam jsou díry a je vidět skrz. Na dřevotřísce leží ter-papír a na něm izolace.
Budu rád za vaše názory.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Mitáček
Datum: 24.11.2018 21:40 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100188
reakce na ...
Pokud to chcete dělat znovu, popřemýšlejte o tom jestli to neudělat rovnou pořádně. Ty vrstvy tam máte nějak zmateně a nebo je nechápu. Třeba vrstva 2. mi tam přijde naprosto zbytečná.
Dále bych rád upozornil na to že izolace pouze mezi hranoly, je naprosto nedostatečná. Je dobré tam přidat nějakou vrstvu kontra. Aby přímé tepelné mosty byli pouze bodové a nikoli liniové. To vám pak ultra ekologické materiály budou málo platné, když tam budete bojovat s plísní, tak to moc zdravé nebude.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama