Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Ocelový překlad a venkovní žaluzie

Autor: František Ptáček
Datum: 26.08.2018 11:48
uživatel: 125894


Dobrý den. Řeším zastínění francouzských oken. Jedno okno má 2400x2200mm a druhé 2700x2200mm. To menší je na jih a větší na jihozápad, takže do nich bude celý den prát sluníčko. Na okna je překlad z ocelových traverz, tak že je traverza, beton kterým se vyléval věnec a zase traverza. Celé to má tloušťku 300mm. Zevnitř do traverzy zedníci dolepí ytong. Myslel jsem si, že extrudovaný polystyren, ale prý je lepší tam mít ytong když i zdi jsou z ytongu. A mně se jedná o to zda mohu dát venkovní žaluzie, kdy kapsa žaluzie bude přidělána na té traverze, takže traverza nebude zateplena a já mam obavy z promrzání traverzy a posunutí rosného bodu. Mam se obávat, že to bude dělat neplechu nebo nikoliv. Děkuji za všechny názory a rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: karak karak
Datum: 26.08.2018 21:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115487
reakce na ...
Traverzy bych zateplil EPS s co nejlepsi lambdou a objednal zaluzie s krycim plechem a uchycenim pod preklad. Zaluzie bude castecne videt vevnitr, ale nebude se tvorit plisen nad oknem.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama