Zatepleni soklu

Rubriky:

Reklama
LZ Lukáš Zaby @lukas.zaby před 5 roky29.08.2018 22:26:00
Zatepleni soklu

Zdravím, chtěl bych zde zkonzultovat provedení soklu. Plánuji provést izolaci před zimou takto:

XPS STYRO SD 200 tl. 150 mm lepit na pěnu svisle přímo na ZB a hydroizolaci. Tím, že dám XPS svisle si docela usnadním práci.

Toto následně přihrnout zeminou do výšky základové desky. Co nopovka ? Zbytečnost ?

XPS na horní části nad hydro izolaci při kotvit. Pak nadzemní část naperlinkovat a zatáhnout lepidlem.

Zajimá mě názor na lepení XPS svisle, zda to ničemu nemůže uškodit a zda použít pěnu nebo radši lepidlo.

Mám ještě jeden dotaz zda by jste v tomto případě dělali drenážku. Jílovité podloží mírně svažité na mezi rohy domu 1,2 m. Nějak v ní nevidím účel, nad stavbou je pruh pozemku 10 m a pak cesta, která svádí povrchovou vodu mimo můj pozemek. Podzemní voda na pozemku není. Drenáž bych případně dal pouze z horní části, kdyby se svírala voda z kufru zpevněných ploch nad domem.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.