Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Dozdívání komínu

Autor: Jan Postupa
Datum: 03.09.2018 16:45
uživatel: 128358

Fotogalerie:

Dobrý den,zajímalo by mě trochu více názorů,jelikož jsem jich už pár slyšel a docela se lišily,tak se chci jen radši ujistit,jak by to mělo být z hlediska bezpečnosti.
Mám vybouraný komín, vyvložkovaný.(vše viz foto).
Jedná se mi o to, jak by se to mělo správně dozdít,aby to bylo bezpečné
Dále by mě zajímalo,jestli ty kabely,ktere nad tim vedou jsou v pohode a nebude to ničemu vadit.(kabely tahal pan elektrikář)

Prosím názory viz přenechte to odborníkům,apod... si nechte,nikoho nezajímají a hlavně nepomůžou a bohužel názory odborníků se lišej asi tak jako recept na svíčkovou,co kuchař to jiny recept,bohužel tak to je i v jinych oborech. Podotýkám že takhle to celé udělala firma.

Děkuji mockrát za objektivní názory

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 03.09.2018 19:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Trubka ( průduch) je živá věc a tudíž pohyblivá. Zděř prodloužit až na úroveň stěny a přinýtovat, aby nevyjela. Trubku obalit žáruvzdornou vatou, aspoň 5 cm vrstvu. Zbytek dozdít a překrýt vatu límcem na zděře.
Nejlépe je ale, poradit se s kominíkem, který bude dělat revizi. Nic tím nezkazíte a možná mu s dotazem i polichotíte. Správně by vám nikdo bez revize komínu neměl kotel zprovoznit a když zabřednu do detailu, tak až po hrdlo kouřovodu z kamen by měl vše instalovat kominík, neboť to je jeho parketa.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.