Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Externí přívod vzduchu ke krbu

Autor: Lukáš Kalous
Datum: 05.09.2018 15:29
uživatel: 128372

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně přívodu vzduchu pro krb. Krb mám u obvodové stěny a bylo mi doporučeno vést vzduch z venku delší cestou (cca 6m) - ne rovnou ze stěny, u které je umístěn. Je to opravdu takto lepší? Přívod bude v podlaze v polystyrenu, do kterého mám uložít potrubí 200mmx90mm - není to zbytečně moc velké?
Předem děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 05.09.2018 15:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Nemám s tím zkušenosti, ale dle laického rozumu. Pokud nedojde k ohřátí vzduchu v potrubí, tak v tom nevidím účel. Přívod by nemusel být větší, než je průřez komínu, volil bych tak o 1/4 menší průřez. je zde ale jeden problém a to je vliv větru a tím způsobená změna tlaku na návětrné a závětrné straně domu. Pokud bych chtěl mýt jistotu, poradil bych se s kamnářem a nebo zvolil komín s větracím kanálem, který bych využil pro přívod vzduchu a umístil do něj zpětnou klapku.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama