Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Levná rychlá rekonstrukce podlahy

Autor: kamil koza
Datum: 05.09.2018 23:14
uživatel: 128374

Ahoj,

chci Vás poprosit o radu s ohledem na tuto situaci. Koupili jsme starý barák (1900) a chceme / musíme se do něj přestěhovat defacto do 3 měsíců. Důvodem koupě nebyl úplně ten dům nýbrž pozemek / zahrada. Každopádně plány jsou takové, že než si "vklidu" postavíme "za domem dům", budeme bydlet v oné expresivně řečeno barabizně :) A nyní k jádru pudla.
Ten dům měl dřevěné podlahy založené na dřevěných trámech na udusané hlíně. Situaci Vám nemusím popisovat - plísně, hlodavci atd. Zkrátka se v tom nedá nyní bydlet ani náhodou a tak chtě nechtě potřebuji udělat rychlorekonstrukci s ohledem na to, že ten dům budu za pět let bourat a bydlení je tedy na dobu určitou.
Peníze se mi do toho nechce vrážet veškeré žádné, ale rodinu nenechám zplesnivět :) Takže nyní mám část vybagrovánu do -50cm a ptám se na možné návrhy skladby podlahy s cílem "přežít 5 let":

Co byste mi řekli na toto:

- zhutněný písek
- hydroizolační vana (z čeho?)
- 2 vrstvy EPS (XPS?) odhadem 20cm
- OSB desky
- na to nějaká povrchová pochozí vrstva, OBI plovoučka nebo tak něco

BTW dům není podsklepený, stěny nejsou podřezané, vlhkost ve zdivu resp. omítkách je vidět v jednom pokoji, zvenčí snad i díky držící omítce není nic vidět (ale vlhkost předpokládám).

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
kamil koza10.09.2018 14:10
Jiří Kubíček07.09.2018 11:45
Jozef Homola05.09.2018 23:34

Datum: 05.09.2018 23:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Možný postup by byl i tento.
- bez hydroizolace (nahradí to XPS)
- písek suchý s cementem zarovnat latí a pokládat vrstvu tepelné izolace pěkně do vodováhy (za nějaký týden od zeminy nabere vlhkost a i vytvrdí, hutnit není potřeba)
- XPS třeba 5 až 6 cm
- na to položit další vrstvu stejné izolace
- nějaké dřevovláknité desky nebo OSB
- technický koberec něco jako JEKOR

Všechno uvedené se při bourání domu dá opět využít například na obložku perimetru nového domu nebo na podlahu do některých místností nebo položit na půdu jako izolaci stropu

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 07.09.2018 11:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Zdravím, možnost to není úplně špatná, jen by to podle mne stejně chtělo pod izolaci alespoň nějakou fólii, která by dokázala odolat hlodavcům, měl bych obavy z toho, že se jinak pustí do XPS. Měl jsem pár zbytků XPS desek v garáži a myši v tom dokáží vykousat pěkné díry. Kdyby se ale použila nějaké fólie, tak by pak stačil asi i EPS.

Autor: kamil koza
Datum: 10.09.2018 14:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128374
reakce na ...
Přiznám se bez mučení, že se snažím někde dopátrat poměrů míchání toho písku s cementem. Nemáte nějaké doporučení kolik cementu tam dávat?

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.