Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Ztracená projektová dokumentace stavebním úřadem

Autor: Anonym Anonym
Datum: 07.09.2018 12:04
uživatel: 128388

Dobrý den,

dle mého názoru jsem narazil na zajímavé téma. Poprosil bych, zda již někdo neměl podobnou zkušenost nebo mě nemohl přímo odkázat na konkrétní zákon k tomuto tématu. V roce 2015 jsem se stal vlastníkem nemovitosti, ke které jsem od předchozího majitele bohužel neobdržel žádnou stavební dokumentaci. V roce 2016 jsem tedy zašel na příslušný stav. úřad, kde mi stav. dokumentaci našli. Když jsem v současnosti chtěl znovu vidět stavební dokumentaci, značná část chyběla, téměř veškeré výkresy. Má otázka zní lze nespolupracující stav. úřad nějak přimět ke spolupráci. Dále v případě prokázání ztráty projektové dokumentace stavebním úřadem, mohu se domáhat nápravy například vytvořením nové dokumentace na náklady stav. úřadu? Předem děkuji za jakékoliv rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 19.12.2018 11:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129255
reakce na ...
Stavební úřad respektive archív stavebního úřadu) bych neobviňoval,některé úřady zásadně nic nepůjčují,jen části výkresů ofotí za poplatek,ale jsou úřady,kde Vám půjčí i cizí budovy,(bez plné moci vlastníka) je to jak kde.Za zákona,by každý vlastník měl mít ověřenou dokumentaci skutečného stavu objektu. Skutečnost je taková,že desítky let provádím zaměřování a vyhotovení skutečného stavu budov ač by vše měli mít vlastníci v pořádku – a nemají.Mnohé je zde v adrese Vysvětlení nutnosti podle zákona v adrese
https://www.tzb-info.cz/udrzba-budov/12092-dokumentace-skutecneho-provedeni-stavby-vyuziti-v-praxi

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.