Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Realizace obkladu plotu

Autor: Pavel Beránek
Datum: 09.09.2018 14:58
uživatel: 128396

Dobrý den,

vytvořil jsem ze ztraceného bednění plot, který bych nyní chtěl obložit mrazuvzdorným keramickým obkladem s dekorem imitace kamene. Je mi jasné, že je potřeba použít mrazuvzdorný obklad, flexibilní lepidlo i spárovací hmotu. Ale co s podkladem? Je potřeba jej nějak izolovat? Minimálně u obložené podezdívky, která bude částečně zapuštěná pod úroveň terénu by se to asi hodilo.
Nemáte nějaké návrhy? Myslím, že by se hodila černá penetrace Penetral Alp a na to hydroizolační stěrku? Teprve přes to dát lepidlo a položit obklad?
U sloupků se mi hydroizolace zdá zbytečná, protože voda po nich rychle steče dolů. Samozřejmě řeším i cenu, protože hydroizolační stěrky jsou hodně drahé.

Děkuji Vám za odpovědi a rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 12.09.2018 07:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Základní problém je vzlínání vody z podloží. Čili dešťová voda je celkem neškodná, ale musíte zabránit zatékání do konstrukce. Nevím jistě, jestli dlouhodobě pomůže hydroizolace nanesená na plochu plotu. Přikláním se k názoru, že asi ano, ale bude potřeba nanést hydroizolaci i na sloupky. Já bych doporučil hydroizolaci od Hasoftu - Lepenka v kýblu, která se nanese přímo na plochy a je velmi vhodná pro přímé lepení obkladů. Jestli to bude pro Vás drahé nevím, ale laciné to není. Filip

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama