Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Odvětrávání střešní konstrukce

Autor: Vladimír Herbrych
Datum: 17.09.2018 16:42
uživatel: 111336


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrý den,
rád bych si vyslechnul váš názor k odvětrávání střechy. Viz přiložené obrázky. Obě varianty se liší jen tloušťkou TI mezi krokvemi a vodorovným podhledem na části stropu.
Pultová střecha 10°. Odvětrání mezery mezi difuzní folií a taškou ano skrz větrací mřížky a odvětrávací tašku.
Jak to ale prosím vidíte s odvětráním mezery mezi TI a prkenným záklopem, na kterém je difuzní folie? Je toto odvětrání nutné? V seschlém prkenném záklopu jsou cca 1 cm mezery mezi prkny, takže uvažuji, že by vlhkost prošla těmito mezerami skrz difuzní folii do odvětrávané mezery nad difuzní folií. Uvažuju správně?
Na problém jsem narazil při obkládání podbití plastovými palubkami. Výrobce plastových palubek nevyrábí žádné větrací díly, čili při jejich použití uzavřu větrací prostor. Navíc, pokud bych se rozhodl větrací mřížky zapustit do podbití, bylo by potřeba větracího otvoru mezi všemi krokvemi (střecha 17 m, rozteč krokví 0,8 m = 21 větracích otvorů v podbití). To protože již existuje OSB podbití v přímém kontaktu s krokvemi, čili každá rozteč mezi krokvemi tvoří samostatný prostor pro větrání.
Díky za názory.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Karel Masek
Datum: 20.12.2018 15:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129255
reakce na ...
Na krokve bych ukotvil folii Tyvek přibil lať na krokev ke kotvení této folie a kontra lať po vlašsku. Pro zakrytí odvětracích otvorů mezi krokvemi bych použil ze systému BRAMAC – Odvětrání. Větrací pás okapní 80 mm á 5m. Větrací pás okapní slouží k zakrytí větracích otvorů v okapní hraně, pultu a u dalších detailů.

Pokud si nejste jisti, obraťte se na dek.cz

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama