Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

klima Midea netopí

Autor: Leoš Wagner
Datum: 22.09.2018 21:10
uživatel: 112571


Dobrý den,nechal jsem si nainstalovat klimu od Midei a dnes jsem zkusil poprvé zapnout na topení a netopí.Mám dvě vnitřní jednotky 3,5kw a 5,3kw,venkovní jednotka 8 kw.Klima namontována první týden v září 2018 ale bohužel firma má celé září dovolenou.Když pustím topení naplno tedy na 30C,tak chvilku začne foukat teplý vzduch ale pak fouká větrák snad jen vzduch z místnosti ani teplý ani ochlazený.Nemohla nějakou netěsností utéct náplń?Ještě jeden dotaz,venkovní jednotka je na balkoně na plastových profilech,které by měly být pevně spojené s podlahou balkonu a z venkovní jednotky je ve spodku vyvedeno odtokové koleno.Nemusí být také svedeno trubkou,jako u kondenzátu vnitřních jednotek?Děkuju za každou radu

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Martin Kill
Datum: 26.09.2018 17:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123396
reakce na ...
Tak z venkovní jednotky při režimu topení odkapává kondenzát, a to tím více, čím je větší vlhkost vzduchu, čím je nižší teplota a čím větším výkonem jede. Pod určitou venkovní teplotou při režimu topení dochází k namrzání vlhkosti na lamelách, což jednotka odstraňuje tzv. deforstem - odmražením. Množství kondenzátu může být docela velké, když pojedete nonstop topení. Snadno se pak v zimě udělá pod jednotkou (třeba na lodžii) ledová plotna. To koleno ve vaně jednotky je nejužší místo a snadno pak zamrzne - pročtěte si manuál, možná tam máte napsáno že v oblastech s nižší venk. teplotou se musí demontovat aby kondenzát odkapával přímo ven (často bývají ve vaně ještě min. dva otvory uzavřené ucpávkou - ty taky vyndat). Spousta lidí řeší bezpečný odvod kondenzátu topným kabelem a vyhřívají jím vanu jednotky (některé mají již z výroby), nebo dodatečně dodělané odtokové potrubí.
Vaše midea co se týče chlazení fungovala, a stále funguje? Chladivo mohlo utéct, pokud nebyla instalace správně provedena. Někdy se stalo, že ve venkovní jednotce bylo z výroby chladiva málo. Správná firma vše odzkouší, změří tlaky chladiva a teploty. Kontrola tlaků a chladiva je nutná..počkejte až přijedou z dovolený a reklamujte

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.