Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

prach mezi skly

Autor: Michaela Hesová
Datum: 01.10.2018 14:50
uživatel: 128575


Chtěla bych se zeptat, má tu někdo zkušenosti s reklamací prachu v meziskelním prostoru? Technik provádějící firmy se odvolává na normu ČSN EN 1279-1 (701621) , že posuzovací vzdálenost pro izolační skla je 1,5 m z vnitřní strany místnosti při rozptýleném denním světle. V případě, že z této vzdálenosti a za stanovených podmínek nelze dané poškození oken vidět, je tato reklamace neuznatelná. Jenže jak moc by muselo být sklo zaprášené, aby to z 1,5m šlo vidět (a jakým okem), a co by to říkalo o tom, kdyby se stav oken do tohoto limitu dostal?

máte s tím prosím někdo zkušenosti?
Díky!

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Vokno Vokno
Datum: 14.11.2018 09:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128023
reakce na ...
Dobrý den,

za tuto „vadu“ je zodpovědný výrobce izolačních skel. Ano, brání se normou, ale ta poukazuje na vady na povrchu skla (bublinky, vrypy…). V meziskelním prostoru nesmí být nic, než inertní plyn (argon, krypton).

S pozdravem

Technické oddělení firmy V okno

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.