Nákladní výtah - lze ještě vůbec používat?

Reklama
LL Luboš L. @lubos.lubos089 před 5 roky02.10.2018 21:41:00
Nákladní výtah - lze ještě vůbec používat?

Dobrý den všem,

našel by se někdo z oboru výtahů, kdo by mi mohl poradit? Chci koupit pro své OSVČ podnikání malou výrobní patrovou budovu, kde je ale za komunismu instalovaný nákladní výtah - provoz s řidičem. Nevím z jaké doby je výtah, ale je řetězový, výrobce Výtahy - podnik hl. města Prahy (štítek uvnitř výtahu), výtah s řidičem nostnost 1000kg - foto přikládám.

Revizi předchozí majitel dělal, ale již je 10 let bez revize, stále funkční, jen je potřeba vyměnit ovladač v 1 patře. Jinak výtah jezdí a byl udržován do poslední chvíle, je natírán, má dveře z obou stran, ale nemá vnitřní bezpečnostní dveře...

Otázka (nerad bych aby mě to finanční zrujnovalo):
- lze tento výtah ještě vůbec používat (samozřejmě ne veřejně, pouze já a případně zaměstnanec)
- je reálné, aby výtah prošel ještě vůbec revizemi a inspekčními zkouškami?
- co je vše nutné dělat, aby bylo vše podle zákona nebo předpisů
- co případně může stát oprava výtahu/rekonstrukce výtahu, aby splňoval požadavky na používání

Děkuji za případné rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.