Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Podlaha - tlušťka OSB

Autor: Karel Šabatka
Datum: 15.10.2018 09:46
uživatel: 128680

Dobrý den, rád bych poprosil o radu, jakou tlušťku OSB desek mám zvolit na podlahu do podkroví. Nyní je podlaha v podkroví vytovořena záklopem z prken 25mm, které jsou přišroubované ke kleštinám pod nimi. Mám v plánu použít OSB desky 12mm 4PD a přišroubovat je na zmiňovaná prkna kvůli uzavření škvír, které jsou nyní mezi prkny - na OSB bude položen koberec. Volil jsou pouze tloušťku 12mm, protože v kombinaci s prkny 25mm by to mohlo být snad dostačující. Mezi prkna a OSB chci použí mirelon. OSB plánuji v pero-drážce lepit. Prosím o radu, jestli je to takto dostačující. Děkuji a přeji hezký den.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Kubíček15.10.2018 20:18
Karel Šabatka15.10.2018 19:50
Jiří Kubíček15.10.2018 16:38

Datum: 15.10.2018 16:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, jestli chcete nějak řešit útlum kročejového hluku, tak uváděné řešení je naprosto nedostačující, lépe řečeno kročejový hluk netlumí vůbec. Na to byste musel vytvořit plovoucí roznášecí vrstvu na kročejové izolaci. To znamená že na rovnou pokladní vrstvu (prkna nebo jednu vrstvu OSB desek na prknech, a zde by vám podle mne těch 12 mm na prknech mohlo stačit) musíte celoplošně položit kročejovou izolaci a na ní udělat plovoucí roznášecí vrstvu s dilatací kolem stěn ze dvou vrstev slepených a sešroubovaných OSB desek (nejlépe 2x 15 - 18 mm). Kročejovku byste měl použít minerální pro lehké plovoucí podlahy, která vám ještě o něco vylepší vzduchovou neprůzvučnost, která by ale měla být řešena především nějakým minerálem o síla min. 10 - 15 cm ve skladbě celé té konstrukce, tedy zpravidla mezi kleštinami. Takže je to jen na vás zda a jak dobře chcete mít řešenou vzduchovou neprůzvučnost a kročejový hluk. To, že byste ty OSB desky lepil a vložil mezi ně a prkna mirelon, vám maximálně omezí nějaké vrzání podlahy, ale z akustického hlediska to nemá žádný význam.

Autor: Karel Šabatka
Datum: 15.10.2018 19:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128680
reakce na ...
Dobrý den, děkuji moc za reakci. Zapomněl jsem uvést, že se bude jednat pouze o jednu místnost a to ložnici a ve stropě mezi kleštinami je již 25cm izolační vaty. Jsem omezen výškou o kterou nabyde podlaha nad původními prkny. Potřebuji se právě dostat na co nejmenší výšku, proto jsem chtěl pouze 1 vrstvu osb na prkna a mezi to mirelon. Nebo napada vás, jak to udělat a dostat se na minimální výšku? Děkuji moc.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 15.10.2018 20:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Podle popisu situace vzduchovou neprůzvučnost máte vyřešenou. Záleží jen na vás, zda v případě ložnice je důležitý útlum kročejového hluku a čemu tedy dáte přednost, zda vyšším stropům nebo dobře řešené kročejové izolaci. Dle mého názoru, jestli hrajete o každý centimetr výšky, tak se ložnice bez kročejovky obejde a udělejte to tak, jak už jste psal. S dobrou kročejovkou a plovoucí roznášecí vrstvou byste přišel o nějakých cca 6-7 cm světlé výšky.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.