Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nastavení parametru na automatu Prosat

Autor: Lenka Kovarova
Datum: 22.10.2018 06:06
uživatel: 128646

Zdravím. Mám dotaz. Před týdnem jsme spustili kotel Prosat we 35kw. Dům má zhruba 200m2 bez izolace (dřevěná okna, nezateplena střecha) 15 radiatoru něco litina něco plech. Trubky mezi radiátory průměr zhruba 10cm. Vy kdo mate tento kotel, jak mate nastavené parametry? Topim černým výhřevnost 27. Když tam dam hnědé 1/2q za den pryč a to nejsou mrazy. Mám parametry nastavené z výroby, kotel hoří a topí a mám strach do toho zasahovat abych něco nepokazila. Ale říkám si, ze asi nejede na 100% v manuálu žádné parametry nejsou tak jsem chtěla porovnat s ostatními, než do toho začnu hrabat. Zatím mrazy nejsou, ale kdyby to kotel pak nezvladal tak ať vím na co se zaměřit. Díky. Jinak asi budu muset nechat cerpadlo které zene vodu do okruhu nonstop zapnuté protože poslední radiator v soustavě už je jen vlazny. Teď si cerpadlo řídí kotel ( před tím bylo porad v provozu a radiator ready) díky všem za postrehy

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Pavel Wolf22.10.2018 18:21
Lenka Kovarova22.10.2018 15:49
Lenka Kovarova22.10.2018 15:46
Pavel Wolf22.10.2018 13:17

Datum: 22.10.2018 13:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Dobrý den
Kotel takového výkonu, když trvale hoří má klidně spotřebu 7 kg za hodinu. Průměry trubek 10 cm vypovídají o stáří a velikých ztrátách na potrubí a samotném domu. Proto ta spotřeba. U automatu úspora uhlí moc není, protože jste u přikládacího kotle neměli celí den takové teplo jako nyní. Provoz kotle se skládá z práce (větrák běží, přidává se palivo na hořáku je oheň) a útlum kdy běží jen kotlové čerpadlo. Jak často a na jak dlouho se dostává kotel do útlumu? Jaké máte doma teplo? Jestli dostatečné, proč chcete přidávat na výkonu a zvyšovat spotřebu uhlí při hoření za hodinu? Ani na stejném kotly nejdou parametry nastavení kopírovat každý potřebuje trochu jiný výkon (standart ně nehoří na max.) každý má jiný komín(tah) a kvalita uhlí není vždy stejná. Dokut máte teplo a nemáte znalosti doporučuji nezasahovat!

Datum: 22.10.2018 15:46 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dekuji za postřehy jak jsem psala nyní jsem spokojena, topim na 22,5 dole je teplo ale nahoře je rozdíl skoro 4 stupně. S tím už jsem se naučila žít 😂 takže pobiham po domě s polystyrenem a zatepluju co se dá. Dole mám co nejvíce radiatoru pozastavovanych aby to hnalo nahoru. Jde mi o období tuhých mrazu. Myslím ze spotřeba oproti loňsku značně poklesne. To jsme měli zhruba 18q měsíčně a byla tu zima (poddimenzovany starý kotel jedoucí na 30%) co půl hodiny v kotelne a jen přepínat ctyrcestak natopit na 100 st a valit do radiatoru a takto cely den. Takže teď si užívám luxus. Jen se ptám na možné varianty, kdyby náhodou kotel nechtěl vytopit

Datum: 22.10.2018 15:49 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ještě mám domácí termostat tech 280 s RS komunikaci takže ten si víceméně řídí kotel sám. Když je tu požadovaná teplota tak hodí kotel do útlumu. Ještě se zeptám. Co znamená výkon kotle v utlumovem režimu? Mám nastaveno 80%

Autor: Pavel Wolf
Datum: 22.10.2018 18:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Nastavením množství podávaného paliva určuje výkon kotle když hoří, o 80% tato dodávka poklesne když kotel jde do útlumu. Na mém AK to mám nastavené když to přepočítám na % na 97%. Když bude teplota kotle když je v útlumu stoupat je toto procento malé. Když by měl kotel tendenci zhasnout tak je vysoké. Bavíme se o stavu kotle když je v útlumu! Pokusím poradit co s tím aby to nahoře topilo, ale jsem líný psát a tel. to je ryclejší. Napište na tel.číslo klidně zavolám.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.