Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Kamna bez cpv

Autor: Jan Kohlschutter
Datum: 23.10.2018 19:30
uživatel: 128744


Dobrý den, rád bych Vás požádal také o radu. Předem děkuji za odpověď.
Řeším problém s cpv. Máme nový komín shiedel. Kamna 6kw bez cpv. Komín výška cca 7m. A jelikoz je asi nebezpečné nemit cpv a spoléhat se na otevřená okna. Napadlo mě řešit cpv z půdy kde jsou větrací průchody střechou. Jiný způsob není možný, kamna jsou uprostřed domu kde je vše hotové. Jen nevím, pokud udělám do stropu vzt ventil průměr 125 propojen potrubím délkou cca 4m na půdu, jestli si tah komína dokáže nasat vzduch přes kamna i tímto ventilem, který bude od kamen cca 2m nebo jestli mu budu muset pomáhat nějakým ventilátorem.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Ondra Brichta
Datum: 27.10.2018 22:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117952
reakce na ...
komín to zvládne, pokud nebude průměr přívodu CPV moc malý, pokud mají kamna 125mm CPV, dal bych více a přívod bez kolen/ohybů. Běžně se používají komíny se servisní(větrací) šachtou, která slouží jako přívod vzduchu ke krbu/kamnům a funguje to. Sám mám vyzkoušeno, že pokud topím v kamnech, tak je problém roztopit vedlejší krbovky, které jsou na vlastním komínu (150mm) , nový komín s hořícímy kamny bezproblémů natahuje vzduch ze sousedního komína, který je na výšku přes 7m...

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.