Krbová vložka+AKUnádrž+kondenzační kotel

Rubriky:

Reklama
Jaroslav Čech @jaroslav.cech před 5 roky24.10.2018 21:17:00
Krbová vložka+AKUnádrž+kondenzační kotel

Dobrý den, chtěl bych se nějakého znalce zeptat, zda je přiložené schéma topného okruhu v pořádku, případně jaké by byly potřeba úpravy, doplnění komponentů atp.
Obecně jsou tu dva zdroje topné vody a/ kondenzační kotel 33 kW, b/krbová vložka 24kW

Krbová vložka slouží k natápění 1m3 akumulační nádrže s vnořeným zásobníkem na TUV, (TUV není důležité).
1/ Pokud je dostatečná teplota v nádrži - min 45st. a je požadavek na topení z termostatu, otevře se 3-cestný ventil z AKU nádrže do soustavy a pouští vodu do rozdělovačů.
2/ Pokud AKU není natopená a je požadavek na topení z termostatu, otevře se 3-cestný ventil z kondenzačního kotle do soustavy, spouští se kotel a topí do rozdělovačů.

Třícestný ventil řídí termostatická jednotka, která měří teplotu na výstupu z AKU společně s pokojovým termostatem.

Jde mi hlavně o to, aby čerpadla netlačily do sebe, aby tam nebylo málo, nebo moc zpětných ventilů atp.

Mám trochu obavu aby čerpadlo na laddomatu netlačilo např. na studenou zpátečku ze soustavy a nebo na třícesťák mezi AKU, kotlem a rozdělovači.

Zapomněl jsem zmínit, že laddomat je řízen spalinovým termostatem.

Moc díky za názory.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

13 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.