Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nefunkční regulace PocketHome od Elektrobocku

Autor: RCH RCH
Datum: 28.10.2018 00:40
uživatel: 127304

Mám koupený systém PocketHome (PH), konkrétně Centrální jednotku s GSM modulem PH-CJ37-GST (CJ), Přijímač pro kotle s OpenTherm PH-PK25 a 3× Bezdrátové digitální hlavici PH-HD23.
Systém PH mám nastavený v režimu PH-OT-, všechny prvky spárované, program topení nastaven. Problém je, že systém PH blbne, poprvé sice natopí, ale nezačne znovu topit i když by dle nastaveného programu měl. Přitom CJ zobrazuje aktuální teplotu v referenční místnosti nižší i o víc než 3 °C než nastavená požadovaná dle programu, na hlavicích se zobrazuje teplota v místnostech taky nižší i o víc než 3 °C než je nastavená požadovaná. Požadovaná teplota dle nastaveného programu je v pořádku přenesená z CJ na hlavice. Hlavice se však neotevřou, nesvítí na nich ikonka plamínku (požadavek na topení). Ikonka plamínku není ani na CJ. Na žádné jednotce není žádné chybové hlášení, nejsou v útlumu, v offu ani nic, baterky jsou v pořádku a CJ je napájena adaptérem. Když na CJ pomocí Fce/Info otestuji hlavice, tak CJ je najde bez problémů a zobrazí informace z nich. Můžu zvyšovat požadovanou teplotu na CJ i hlavicích, nic nepomůže, topit se nezačne.

Systém PH po odstavení topení (teplota v místnostech dosáhne požadovanou teplotu), není po poklesu teploty schopen opětovně spustit topení. Situaci je možné vyřešit pouze tak, že ručně zavolím centrální útlum a následně centrální útlum vypnu. Systém se chytne a začne normálně topit, kotel dodržuje vypočtenou teplotu topné vody atd. Po natopení na požadovanou teplotu systém PH zase topení vypne a po poklesu teploty opětovně topení již nespustí. Již jsem vyzkoušel snad všechno, měnit parametry atd. a nic nezabírá.
Teď topím bez hlavic (ventily jsou otevřené) pouze s CJ, takto to funguje.
Neumíte mi někdo poradit, kde je chyba v nastavení systému PH? Je to v hlavicích nebo v CJ, nebo něco dělám špatně?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jan Lichnovský02.12.2018 12:39
Jiří Filka02.12.2018 11:54
Jan Lichnovský02.12.2018 11:24
Jiří Filka02.12.2018 10:16
RCH RCH02.12.2018 09:48
Jan Lichnovský02.12.2018 09:43
RCH RCH02.12.2018 09:18
Jan Lichnovský01.12.2018 19:01
RCH RCH01.12.2018 15:59
Jan Lichnovský01.12.2018 13:05
Jiří Filka03.11.2018 16:28
RCH RCH03.11.2018 09:05
Jiří Filka31.10.2018 23:48
RCH RCH31.10.2018 20:58
Jiří Filka30.10.2018 18:18
RCH RCH30.10.2018 17:13
Jiří Filka30.10.2018 12:05
RCH RCH30.10.2018 11:06
Jiří Filka29.10.2018 21:27

Datum: 03.11.2018 09:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3
Ještě posílám obrázky nefunkčnosti systému PH od Elektrobocku v režimu PH-OPT-. Jedna hlavice HD-Kuchyně je demontována z radiátoru, volně leží na stole v kuchyni a radiátor je plně otevřen. Zasekla se na 69 % otevřenosti (ono se to zasekáva různě). Ostatní hlavice jsou na radiátorech a jsou plně zavřené i když požadovaná teplota je (22 °C) a skutečná měřená teplota v místnostech je pod 20 °C. Dle obrázku je komunikace se všemi prvky bez problémů. Na CJ je také měřená teplota pod 21 °C a požadovaná teplota je 22 °C. Systém netopí, resp. topí trochu pouze v kuchyni, kde není hlavice na radiátoru. Posílám obrázek s detailem PK s teplotou topné vody, s vypočtenou teplotou topné vody atd. Také přikladám detail HD prvku.
Zajímavostí je, že pokud sundám další hlavu radiátora a jsou dolu 2 hlavice ze 3, tak systém začne fungovat, hlavice se otevřou (i když jsou sundané) tak jak mají a kotel topí. Pokud systém PH funguje pouze se 2 hlavicemi mimo radiátor, tak je něco špatně. Již jsem 1000x olitoval, že jsem si nekoupil systém od Honewellu nebo jiného výrobce, který by fungoval.
Předtím než systém vrátím jako závadový, tak se chci zeptat jestli s tím nemá někdo zkušenost jak tuto situaci řešit a kde je vlastně problém.

Autor: Jiří Filka
Datum: 03.11.2018 16:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105472
reakce na ...
Používám tento systém v nastavení PH+OT s 7 zónami + kotel OT+ Thermona. Podle mne je potřeba si rozdělit systém na dvě části a to kotel a potom hlavice. Podle obrázku se záznamem dat z kotle je vše v pořádku. CJ si žádá o vodu 31C a kotel tuto teplotu dosáhl a přejel . To se v tomto přechodovém období může stát a je to věc kotle , né systému. Jinak topit vodu na 31 stupňů pro radiátory je zbytečné a neekonomické. Mám nastaveno jako minimální teplotu 35C a je to akorát.
Je divné, proč se neotevřou halvice. Mě se tak stalo, když hlavice nebyla dobře nasazena na ventilu a pak odmítala regulovat.
Jinak výrobce nabízí zprovoznění a hlavně vysvětlení funkce systému za ca 1500 až 2000Kč.

Autor: Jan Lichnovský
Datum: 01.12.2018 13:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126258
reakce na ...
Vyresil jste ten problem? Nebo stale pretrvava?

Datum: 01.12.2018 15:59 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Nepovedlo se. Nejde systém PocketHome používat klasickým způsobem, že máte pokojový termostat s regulačními hlavicemi. Poižívám to teda bez hlavic a vřele nedoporučuji koupit nikomu.

Datum: 01.12.2018 19:01 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Napiste mi na poslu vam cislo na mobil, kdyby jste se o tom chtel pobavit, treba bychom spolu prisli na neco. Ja to pouzivam druhym rokem a jede mi to i s hlavicema. Pouzivam teda PH+OT.
Honza

Datum: 02.12.2018 09:18 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji moc za ochotu. V PH+OT jsem to rozchodil taky. Regulace však byly pomalejší a PH+OTneumožňuje automatický posun ekvitermní křvky v závislosti na pokojové teplotě. Proto jsem se vrátil k PH-OT. Systém v PH-OT mi funguje pouze s 1 digitální hlavicí ze 3. Již od nasazení 2 digitálních hlavic regulace netopí vůbec - netopí ani ten radiátor co je bez hlavice. Pokud namontujil obyčejné regulační hlavice, ne digitální tak to funguje normálně i v PH-OT na všech radiátorech. Mají tam zjevně chybu, dotaz na podporu z Elektrobocku bez reakce. Asi vědí proč.

Datum: 02.12.2018 09:43 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Co mne spise vadi je reakce RJ na stav hlavic. Jak jsem to pochopil ja, kdyz na hlavicich zvolim rezim zpetne vazby - tj. ze RJ nepooluje v nejakem intervalu, ale hlavice samy aktivne komunikuji s RJ, mela by podle mne RJ reagovat rychleji na stav hlavic. Nekdy se stava, ze ackoliv se hlavice jiz davno dostala za hranici, kdy uz je natopeno - dostane se pres procenta, tak pak nekdy i tak RJ topi dale treba i 5 minut, nez zareaguje. Tim chci rict, ze rezim aktivni komunikace hlavic s RJ funguje jaksi podivne.

Datum: 02.12.2018 09:48 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Naprostý souhlas, stejná zkušenost. Proto jsem psal, že PH+OT bylo pomalejší v předešlém komentáři a proto se snažím rozchodit PH-OT. Zkuste u Vás vyzkoušet PH-OT, jestli Vám to bude fungovat a jestli nebudete spokojenější.

Datum: 02.12.2018 10:16 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Reakce hlavice jsou opravdu pomalejší, ale to je asi záměr. Pokud by reakce byla rychlá, tak by jednak motorek pořád jezdil a hlavně by se z plynulé tregulace stal systém zapnuto/vypnuto. Další věcí je , ža na hlavici mám tak o 1,5C víc , než je v místnosti. To je způsobeno tím , že u radiátoru je větší teplo. Hlavice s tím asi trochu počítá. Setklal jsem se stím , že jiní vžrobci ani naměřenou hodnotu na hlavici neukazují, myslím že honeywell, asi vědí proč.

Datum: 02.12.2018 11:24 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ne ne, ja to myslel tak, ze ackoliv mam na hlavici rezim zpetne vazby a hlavice jiz davno ukazuje netopit. RJ presto dale topi. Tj. jako kdyby to nefungovalo tak jak pisou, ze hlavice okamzite informuje CJ, ale spise jako ze CJ nadale pooluje vsechny hlavice a az v ramci tohoto poolu zjisti zmenu a vypne kotel.

Datum: 02.12.2018 11:54 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Na centrální jednotce je vždy vidět, kvůli které hlavici se topí. Mám vysledováno, že signál se převádí do 2 minut. Jedině občas mám u vzdálenějších hlavic problém s dosahem, potom vypnutí trvá o chvilku dál. Myslím, že u topení , kdy reakce trvají běžbě 0,5 hodiny, není 5 minut na závadu a neřeším to.

Datum: 02.12.2018 12:39 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ano, to jsem si take vsiml, slo mi ale o tu reakci, ktera proste podle mne nepracuje tak, jak je psano na papire - ihned.

Na druhou stranu musim ale rict, ze i pres mouchy, ktere tento system ma, jsem s nim spokojen. Hlavne v porovnani s tim, co mi tu nainstalovali spolu s kotlem, to byla tragedie. Az jsem mel obavy o to, aby ten kotel dozil konce zaruky.

Datum: 29.10.2018 21:27 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jaký máte typ regulace - PI, nebo ekvitermní , podle venkovního teplotního čidla. Pokud ekvitermní, ověřte že na CJ se zobrazuje venkovní teplota. Tuto informaci dostává jednotka z kotle.
Jinak nejednodušší by bylo zavolat dotaz na výrobce, těch možností nastavení je celkem dost.

Datum: 30.10.2018 11:06 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Mám ekvitermní regulaci na venkovní teplotní sondu s automatickým posunem ekvitermní křivky podle teploty v referenční místnosti. Venkovní teplotu zobrazuje CJ bez problémů.

Jinak výrobce - Elektrobock jsem kontaktoval a zatím bez odezvy, proto jsem založil toto diskusní fórum.

Datum: 30.10.2018 12:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Při současných velkých venkovních teplotách nemusí ekvitermní křivka požadovat ohřev vody. Doporučuji pro odzkoušení nastavit PI regulaci jen podle vnitřní teploty. A v tomto nastavení regulaci rozchodit. Až Vám bude toto fungovat, tak potom si můžete " hrát" s nastavením ekvi křivky. Každopádně PI regulace podle vnitřní teploty je daleko přesnější pro danou místnost. Ještě si ověřte , jakou máte zadanou minimální teplotu vody do topení. Pokud je vysoká , tak tam může být problém. Na LCD si můžete zobrazit , o jakou teplotu si CJ do kotle žádá. Kotel pak na tuto teplotu vodu udržuje.

Datum: 30.10.2018 17:13 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ten tip na minimální teplotu topné vody je dobrý, to mně nenapadlo. Mám nastavené 30 °C, což i na současné teploty dle ekvitermní regulace je dostatečné. Nemyslím si, že problém je v ekvitermní regulaci. Jakmile složím bezdrátové regulátory PH-HD23 z radiátorů a radiátory zůstanou trvale otevřené, pak topení funguje normálně dle referenční místnosti. Ty radiátorové regulátory jsem si koupil právě protot, abychom dokázal regulovat každou místnost zvlášť. Bezdrátový regulátor však nefunguje společně s centrální jednotkou a nevím co mám špatně nastavené.

Datum: 30.10.2018 18:18 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pokud jsem to pochopil , tak bez hlavic, jen s CJ to funguje dobře ? Tak potom není problém v regulaci , ale v kotli. Hlavice se po natopení pozavírají a kotel nemá kam dávat energii a tak se vypne. To se běžně v přechodovém období mlže stát. Je potřeba mít vždy nějaký radiátor bez regulace , plně otevřený.

Datum: 31.10.2018 20:58 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ano, systém bez hlavic pouze s CJ funguje v pořádku. Vašemu sdělení nerozumím. Kotel předse musí vypnout pokud není potřeba topit, to je v pořádku. Když teplota v místnostech klesne pod požadovanou teplotum pak by se měli otevřít radiátorové hlavice a kotel se nastartuje. Tak by to mělo být normálně. Takže není chyba v kotli ale v hlavicích, protože nereagují na teplotu v místnosti a zůstávají zavřené a tím i kotel netopí.

Datum: 31.10.2018 23:48 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Je potřeba systém rozchodit postupně, aby se zjistilo, kde je chyba. Prvně si ověřte, jakou teplotu vody si žádá CJ a zda tuto teplotu kotel dodržuje. Vše je zobrazeno na CJ v INFU.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.