Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Komplexní řešení pro bungalov

Autor: Zdenek Caha
Datum: 29.10.2018 10:55
uživatel: 128803

Fotogalerie:

Dobrý den,

Rozhodli jsme se jako rodina postavit nový dům, dřevostavbu, přízemní bungalov, 150m2 ve tvaru T. Potřeboval bych rozumně vyřešit vytápění, ohřev teplé vody, větrání s rekuperací a případně jako bonus chlazení. V příloze přikládám půdorys.

Projektant spočetl tepelné ztráty následně: ztráty prostupem - 3626W, ztráty výměnou vzduchu - 1270W. (celkem 4896W). Jsem omezen pouze 2ma limitacemi:
a) v domě je již chváleno podlahové vodní vytápění REHAU.
b) vzduchotechniku nelze kvůli nízkým stropům vést v SDK podhledu, je třeba ji realizovat v půdním prostoru (za cenu zvýšené izolace).
Výchozí záměr byl použít Nilan Compact K pro větrání, rekuperaci a ohřev TUV (+ částečně chlazení). Pro podlahové vytápění pak elektrokotel. Zvažuji však celý systém přehodnotit, použít spíše tepelné čerpadlo pro podlahové vytápění a ohřev TUV a nějakou pasivní rekuperaci s předehřevem. U chlazení si nejsem jistý – realizovat částečné chlazení např. Nilan Compact, použít inverzní chod TČ, nebo (i později) do systému integrovat klimatizační jednotku? Předem vylučuji zemní kolektor a FVP.

Ubírají se mé myšlenky správným směrem nebo mám zustat u Compactu? Budu vděčný za jakýkoliv názor, smysluplný návrh možného řešení případně doporučení, jak řešit situaci komplexně a jednoduše. Jsem limitován cenovým rámcem cca 350 tisíc Kč, z čehož cca 120 tisíc spolkne rozvod vzduchotechniky. Pokud bych se dostal na dotaci B0 (150 tisíc Kč) budu spokojený vyšší cíle (a víc peněz) nemám.

Předem děkuji za vaše názory.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Šalý Jaroslav02.11.2018 17:53
Roger Dennis02.11.2018 16:50
Šalý Jaroslav29.10.2018 11:07

Datum: 29.10.2018 11:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
Obdobně jako Kompakt je i zařízení FRIGOTECH Komplet (www) s možností získat dotaci jak na TČ, tak rekuperaci.

Autor: Roger Dennis
Datum: 02.11.2018 16:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128844
reakce na ...
Proč když čtu Frigotech, tak slyším o Coombově ženě? Taky o ní furt kecá, ale nikdo ji nikdy neviděl. Když už jsi po několikáté děláte na fóru reklamu, tak místo vašich zastaralých stránek uveďte konkrétní realizaci a zkušenosti z provozu.

Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 02.11.2018 17:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
stránky znáte, tak mi napište. Odkud jste? doporučím Vám referenční místo.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.