Samostatný Nilan Compact s integrovaným EK9 vs PENBRozhodli jsme se jako rodina postavit nový dům, dřevostavbu, přízemní bungalov, 155m2 ve tvaru T. Projektant spočetl tepelné ztráty následně: ztráty prostupem - 3626W, ztráty výměnou vzduchu - 1270W. (celkem 4896W). Jsem omezen pouze dvěma limitacemi:
a) v domě je již chváleno podlahové vodní vytápění REHAU.
b) vzduchotechniku nelze kvůli nízkým stropům vést v SDK podhledu, je třeba ji realizovat v půdním prostoru (za cenu zvýšené izolace - naceněno na cca 140 tisíc s DPH za kompletní rozvody na klíč).
Výchozí záměr byl použít Nilan Compact K XL +9EK pro větrání, rekuperaci a ohřev TUV (+ částečně chlazení 1kW). Pro vytápění pak rekupraci jednotky + zisk aktivní rekuperace jednotky (integrované TČ - uvádí se cca 2 kW) a v jednotce integrovaný elektrokotel.
Projektant nicméně prohlásil, že PENB takto neprojde. Současně by pry na měrnou neobnovitelnou primární energii neprošla nová dotace B0 (150tisic) - ostatní hodnoty pro dotaci stavba splňuje.
Proto navrhl celý systém doplnit o tepelné čerpadlo od IVT v ceně cca 250tis.
To už jsem ale nekde úplně jinde s cenou za celý system.
Rád bych se proto zeptal, zda při výše uvedených tepelných ztrátách a použité technologii od Nilanu opravdu nedostanu PENB a případně i dotaci B0. Mam totiž pocit, že ve vypočtech projektanta nebyla zohledněna pasivní ani aktivní rekuperace ani chlazení a tím, že tam práskl předimenzované TČ od IVT s velkým COP tak jednotku od Nilanu bere jen jako přítomnost rekuperace pro dotaci B0. Současně bych se rád zeptal jak se v PENB projeví integrovaný EK 9kW když část energie na vytápění objektu je obsažena v pasivní rekuperaci a zisk aktivní rekuperace je cca 2 kW. To se bude pro potřeby výpočtu posuzovat jako EK např. 3kW (odečtu-li od TZ aktivní rekuperaci)?
Pokud by to opravdu nevycházelo, bylo by vhodnější použít TČ na vytápění a ohřev TUV a na rekuperaci a chlazení např. aktivní rekuperaci Nilan VPL 15?
Předem děkuji za vaše názory.
Edit 1: přikládám PENB a tabulku na B.0.