Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

havarie vody -poškozené trámy

Autor: Filip Křenek
Datum: 04.11.2018 20:28
uživatel: 122235


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat jak správně postupovat při havarii vody sprchového koutu .
Jedna se o špatné provedení sprchovacího koutu a to hydroizolace u žlabu .Sprchovací kout byl vykachličkovaný , ale bohužel špatně provedený už od začátku to znamená, že nám cca 3 roky voda zatékala do konstrukce . Byli sice signály k tomu, že se něco děje ,ale firma nereagovala správně .První byla cca po půl roce bydlení, kdy nám praskl spodní obklad tím že nasákla OSB deska - firma ale tvrdila že OSB deska nasákla přes prasklinu což ted už víme ,že tomu tak nebylo . druhy signál po dvou letech byl uvolněná dlažby pod oknem 2ks dlažby - firma opět nic řekli, že se to uvolnilo špatným vybroušením anhydridu taky pěkná blbost .
No a do třetice všeho špatného po 2,5 roce se nám uvolnila dlažba už na větším místě to znamenalo odkrytí cca 3m2 dlažby .Důvod byl jednoznačný provlhlý anhydrid a dále se zjištovala příčina .Ta byla v rohu u odtokového žlabu sprchového koutu, kde přes silikon a špatně provedenou hydroizolací se voda dostala mezi spárou anhydridu a betonovým podložím pod sprchovým koutem dolu mezi izolaci podlahy až na základovou desku ,kde se rozprostřela a protékala ven .Tím pádem jsme museli odkrýt celý sprchový kout vč. izolace osb desek a zkontrolovat jak vše vypadá a co všechno bylo nasáklé .Zjišteno bylo okruh 3metrů od sprchového koutu byl promočen .Nejhůř dopadla zástěna u sprchového koutu kde spodní část byla hodně nasákla vodou .Po odkrytí hlavní konstrukce bylo zjištěné cca v 1m délkovým začínající proces změkčení dřeva KVH profilů a na to se Vás chci zeptat co s tím viz .foto .
Potřeboval bych poradit zda trámy se dají něčím ošetřit ,tak aby nedošlo k dalšímu rozkladu trámu -Protože se jedná o trám který je pod oknem a trám vlevo u okna výměna by byla velmi komplikovaná . Dále u odkrytí spodní čísti izolace jsme našli různé brouky ploštice atd . Na KVH trámech asi na 40 cm máme malinke dírky jak po nějakém brouku viz foto nevím co to může byt a hlavně jak se toho zbavit at nenapadne ostatní zdravé trámy.
předem všem děkuji za info .
Rychlá odpověď

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Filip Křenek17.11.2018 00:10
Pavel Simek16.11.2018 20:50
Filip Křenek08.11.2018 16:15
Filip Křenek08.11.2018 15:56
Jozef Homola04.11.2018 20:50

Příspěvky
Autor: Pavel Simek
Datum: 16.11.2018 20:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100748
reakce na ...
Filipe, určitě bych vzal vzorek dřevní hmoty na mykologický rozbor. Proti dřevokaznému hmyzu a plísni se dá chemicky bojovat, takovou dřevomorku ale chemicky nevyženete a nezbyde než nahradit KVH profily, což navrhuje firma. Pozor, i 40 cm od posledního viditelného poškození.
Ano, dřevostavba je na toto náchylnější, proto osobně zcela vůbec nedoporučuji odtokové žlábky v 1NP, protože je jen otázka času, kdy ten silikon začne propouštět. Ve zděné stavbě by voda protečená až na hydroizolaci takovou paseku neudělala, to je pravda.

Pavel Šimek
nezavisly-stavebni-dozor.cz

Autor: Filip Křenek
Datum: 17.11.2018 00:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122235
reakce na ...
Pavle ,děkuji za reakci .Pro nás kteří před třemi lety se rozhodli pro stavbu rodinného domu je to nepředstavitelná pohroma .
Chtěl jsem se zeptat zda máte zkušenosti s mikrovlnným zářením zda tato metoda je účinná .Našel jsem taky že je možné trámy napustit tlakem(injektáž) .
Trámy které půjdou vyměnit vymění. Bohužel zrovna pod oknem je trám poškozený a tam se asi nedostanou z důvodu podlahového topení tak nevím co s tím .Dale nevím jak zjistit kde všude se voda mohla dostat at nemusíme rozdělávat celý dům .V koupelně jsme udělali otvory do jednotlivých části a zjisti jsme kde voda je .Bohužel určitě bude v izolaci podlahy to by jsme museli rozdělat vše a to by pro nás bylo nepřijatelné .

Autor: Filip Křenek
Datum: 08.11.2018 16:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122235
reakce na ...
Kondenzace tam nebude v případě ,že instalatéři při nasazovaní nové vaničky z litého mramoru provedou svou práci na 100% .ostatní hlavní stěny jsou v pořádku úplně suché .Stěny fungují tak jak mají .

Autor: Filip Křenek
Datum: 08.11.2018 15:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122235
reakce na ...
Dobrý den ,děkuji za reakci ale moc jste mne nepotěšil .Jestli opravdu se jedná o červotoče to bude velký problém se jich zbavit .Už začínám litovat , že jsme si zvolili dřevostavbu ne klasický dům ,protože stačí jedna věc a řešíte neskutečné problémy .
Firma navrhla výměnu poškozených trámu .myslíte že když se vymění kompletně poškozené trámy že červotoč nenapadné suché trámy KVH a proč vůbec se ty KVH ačka nenatírají tlakově proti škudcům?

Autor: Jozef Homola
Datum: 04.11.2018 20:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
K těm malým dírkám asi tolik. Jedná se o červotoč. Tesařík má dírky tak 3 mm a jeho činnost lze slyšet. Chemicky to jde zlikvidovat ale musí to být hodně silný "sajrajt". Na staré chalupě jsem se snažil zlikvidovat červotoč asi 5-ti postupnými nátěry LIGNOFIX a bez úspěchu. Červotoč si vrtá dál. Jinak k vlhkosti. Vzdušnou kondenzaci na chladném koutu lze vyloučit?

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama