Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Rozdily mezi vnitrnima jednotkama Toshiba

Autor: Jirka Jirka
Datum: 07.11.2018 15:52
uživatel: 125716


zdravim vsechny chladice a klimatizery,

v brzke dobe chci realizovat instalaci multi-split klimatizace do RD. Znacka asi Toshiba. Vypada to na konfiguraci 4+1 nebo dokonce 5+1. Uvidim, kolik vnitrnich jednotek bude nakonec potreba a hlavne kolik bude penez. Ocekavam cenovou palbu... U venkovnich jednotek to je jednoduche. Dle poctu vnitrnich se nadimenzuje a hotovo. Tam toho moc vymyslet nejde, ale co potrebuju poradit je, jak se orientovat u vnitrnich jednotek.

Celkovy orientacni cenovy prehled pro konfiguraci 5+1 chladivo R32:
- venkovni jednotka: 68 000,-

Tri ruzne druhy vnitrnich jednotek:
- vnitrni jednotka Mirai 2,5kW: 6 700,-
- vnitrni jednotka Suzumi Plus 2,5kW: 9 050,-
- vnitrni jednotka Daiseikia 9 2,5kW: 13 860,-

A ted stezejni otazka!! Cenovy rozdil Mirai a Daiseka 9 je 13 860 - 6 700 = 7 160,- coz je pri peti vnitrnich jednotkach 5x 7 160,- = 35 800,- jen na vnitrnich jednotkach !!!

Pokud neberu ohled na spotrebu a design tak hlavni rozdil je ve filtraci vzduchu, plazma filtry, ionizatory, pasivni filtracni systemy atd.

Je tady nekdo schopen posoudit, zda se za tyto systemy vyplati priplatit? Pripadne vyhody a nevyhody. Pokud ano, nezvysi se pouze sance na pripadnou poruchu mnohem slozitejsi elektroniky vnitrni jednotky? A co udrzba neni mnohem slozitejsi a drazsi?

Predem moc dekuji za info. Na prodejce se v tomhle nejde moc spolehat!!

Oplati se vubec investice do znackove Toshiba klimatizace nebo s klidnym svedomim sahnout i po nejake levnejsi znacce? Pripadne ktere?

Diky

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jozef Homola07.11.2018 23:30
Filip Filip07.11.2018 22:22
Jirka Jirka07.11.2018 20:50
Martin Kill07.11.2018 20:04

Příspěvky
Autor: Martin Kill
Datum: 07.11.2018 20:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123396
reakce na ...
Podivejte se třeba sem http://www.toshiba-klimatizace.cz/ke-stazeni/ , na straně 20 máte přehledně rozdily mezi jednotlivými řadami jednotek. Čistící system IAQ u Suzumi je proužek asi 4 x 25cm vložený před celoplošný filtr a je napuštěný nějakou šmakuládou (nepocítil jsem rozdíl když tam proužek byl nebo ne) . Filtr s aktivním uhlím u Mirai bude něco podobného - nejedná se o celoplošný filtr, ten mají všechny jednotky pouze mechanický proti větším nečistotám. S plazmovým filtrem ani ionizátorem nemám zkušenost, možná se bez toho dá v pohodě žít. Mirai a Suzumi mají dodávány standartní ovladač, který umí určité funkce (popsané v tabulce). Když budete chtít i jiné další, musíte přikoupit jiný ovladač který to umožňuje. Potřebujete týdenní časovač? Tak u Mirai i Suzumi musíte koupit uvedené DO, Daiseikai to má v základu. Projděte si i další stránky, co se týče hlučnosti jednotek a pod.
O rozdělení sytému na 2+2 jste neuvažoval ? Dvě venkovní jednotky, v případě problému jedné máte druhý systém stále funkční. Nepotřebujete někde chladit/topit - pojede jen jedna jednotka - méně naběhaných motohodin. Na netu si najděte " engineering databook" k vámi vybrané multisplit jednotce, uvidíte jak se mění účinnost cop/scop v případě provozu jedné nebo více vnitřních jednotek. Asi bych doporučil alespon Suzumi vnitřní jednotky (střední cesta bez fičur typu plazmy a s funckemi navíc oproti Mirai)

Autor: Jirka Jirka
Datum: 07.11.2018 20:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125716
reakce na ...
dekuji moc za odpoved, tyhle teoreticke informace vsechny vim a videl jsem i ten rozpis ficur co ktera jednotka umi, ale problem je najit nekoho, kdo rekne poznatky z praxe. Tohle je dobre, tohle neni. Vyplati se nebo naopak nevyplati se priplacet atd. nekoho kdo tzv. zazil rozdily mezi jednotkama. Jedna se mne jen o kvalitu vyfoukaneho vzduchu a nic jineho. Zadne ficury a nepotrebne chujovinky nepotrebuji a ani nechci. To by pak moja neumela ani ovladat :) Tydenni casovac a takove nesmysly samozrejme nepotrebuju, ale hledam nekoho, kdo rekne ionizator, plazma... ano to je obrovsky pocitovy rozdil a vyplati se nebo naopak rekne vsechny tyhle vychytavky jsou jen kurvitka a zbytecne prodrazuji cely system.

Autor: Filip Filip
Datum: 07.11.2018 22:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Jak se tak koukám, tak to máte rozjeté na více frontách. Obávám se, že se odpovědi nedočkáte. Je dost nepravděpodobné, že by někdo mohl mít nějakou osobní zkušenost se dvěma, nebo dokonce se třemi vnitřními jednotkami. Z logiky věci vyplývá, že z klimatizace nikdy nemůže proudit více znečištěný vzduch, než do ní vstupuje. Nicméně obecně platí, že když v jedné bude lepší filtr jako ve druhé, tak se z toho zákonitě stává i jakási čistička vzduchu. Jestli je to pro někoho výhodné, dobré a potřebuje to ke svému životu, tak si to pořídí i za cenu vyšší ceny. Já bych ale řekl, že je to stejně z větší části obchodní finta ( za pár šupů ), která uměle zvýší cenu ( a to podstatně ) jinak parametricky velmi podobné jednotky.
PS Nedávno jsem si něco zjišťoval o klimatizaci Sencor. Našel jsem ale nějakou značkovou, kde to bylo popsáno i s fotkou. Fotka toho Sencoru byla naprosto stejná. Akorát cena byla poloviční. Z toho vyplývá ( aspoň pro mě ), že je to ze stejné líhně někde daleko na východě. Filip

Autor: Jozef Homola
Datum: 07.11.2018 23:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
(Jirka Jirka)
Není všechno zlato co se třpytí, pozor na OZON!
http://www.osel.cz/1929-isticka-vzduchu-muze-skodit.html

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama