Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Parkoviště

Autor: Petr Štěpánek
Datum: 08.11.2018 09:12
uživatel: 128895


Dobrý den,
měl bych dotaz ohledně úpravy podkladu pro parkování. Jedná se "historicky" o chodník s možností pojezdu, který se skládá ze spodní vrstvy z hlíny a oblázků a na něm pravděpodobně litých betonových desek, časem doplněných o litý asfalt. To vše bylo asi před 25 lety přebaleno živicí. Živice byla stržena. Zůstal popraskaný beton a místy dobře držící litý asfalt. Tato plocha byla rozšířena, u nově vzniklé plochy je standardní "kufr" dle projektu, takže zde není problém s finální úpravou povrch.
Otázkou je, jestli na stávající popraskané betonové desky(jež by dále sedat neměli, jelikož po nich jezdila i nákladní doprava) lze položit nějakou a případně jakou finální vrstvu. Či jestli vše odbagrovat a udělat novou skladbu podkladu.
Děkuji za každý námět k zamyšlení.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama