Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Odvětrávaná podlaha

Autor: Martin Mihalcsatin
Datum: 12.11.2018 20:01
uživatel: 122950


Dobrý večer všem. Potřeboval bych odbornou radu. Rekonstruuji chalupu, rok 1840, kamenné zdi 70cm silné. Celý pozemek relativně podmáčený. Pro spodní místnosti jsem se rozhodl použít systém odvětrávané podlahy systémem IGLU H20. Mám vykopanou jednou místnost do potřebné hloubky (47cm) tak, aby se mi vešla celá skladba.
Při kopání dalších místností jsem se, v této hloubce, dostal cca 20cm pod základy. A teď co s tím, aby se mi chalupa nehnula. Koukal jsem, že někde nedávají tvarovky IGLU až ke kraje stěn, ale nechají tam mezeru. Na krajní tvarovky pak použijí plech, kterým zabrání, aby beton natekl do tvarovek. Vše pak vylejí betonem - vznikne tedy po obvodu jakýsi věnec. Toto by sice bylo možná lékem na mou bolest, ale - 1) tím tvarovky neumožní odvětrávání stěn, protože budou "zavřené plechem", 2) po betonu, který tímto způsobem naleju až na původní podlahu (jíl, geotextílie + zhutněný štěrk) a následně mi vlhkost bude stoupat po betonu až do podlahy...
Má někdo, prosím, zkušenosti nebo nějaké rady? Moc děkuji....

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.