Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Oprava drevenych eurooken - ztráta laku

Autor: Standa Mmmm
Datum: 15.11.2018 16:49
uživatel: 128964


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrý den,

potřeboval bych radu ohledně opravy rámů dřevěných eurooken na nichž po dobud 9 let nedocházelo k žádné údržbě. Na vnější straně, ve spodní části rámu, je již odhalené dřevo. Lak kompletně zmizel vlivem povětrnostních vlivů.

Jak je nejlepší takový rám opravit? Někdo říká, že se musí zbrousit o 1 mm do dřeva, někdo říka zase až o 10mm, někdo, že to stačí rovnou přetřít, jiní to chtějí zase celé zatmelit. Každá firma má jiné tvrzení a nevíme, kterou tedy vybrat. Jaké jsou vaše zkušenosti?

detail v přiloženém foto, PS: není to zaprášené...

Díky

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Vokno Vokno23.04.2019 10:28
Libor Kniezek22.01.2019 16:13

Příspěvky
Autor: Vokno Vokno
Datum: 23.04.2019 10:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128023
reakce na ...
Dobrý den,

u takto „mrtvých“ oken je potřeba provést kompletní renovaci tj. zbrousit až na dřevo a provést původní 3-4 vrstvý nátěr (impregnace, základ, vrch).

S pozdravem

Technické oddělení firmy V okno

Autor: Libor Kniezek
Datum: 22.01.2019 16:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127631
reakce na ...
Dobrý den.
Určitě ne zbrousit o 10 mm (to je až úsměvné), nejlépe i bez tmelení, doporučuji zbrousit odlupující se lak (pak ale na něm mohou být nerovnosti kopírující různou tloušťku povrchových úprav) nebo na dřevo, a pokud je toto bez hniloby přetřít lakem stejného výrobce nebo alespoň typu jako původní.
Jako vlastník euro oken (nejstarší mají 22 let) doporučuji alespoň u exponovaných oken (málo zapuštěných ve fasádě, na severní straně, příp. v koupelně nebo vlhkém sklepě) používat udržovací sadu na euro okna, prodejci doporučují ošetření (přípravný prostředek a poté opravný prostředek) 2 x ročně, já používám 1 x ročně, vytvoří to výrazný ochranný film na povrchu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama